Turkishtime AR-GE 250


NetApp’tan “Kendi cihazını getir” trendine güvenlik çözümü

Barış Soydan

Mobil cihazların iş yerlerine hızla yayılması çalışanlara kolaylık sağlıyor ve üretkenliği artırıyor, ancak veri sızmalarını azaltmak ve mobil cihaz yönetimiyle ilişkili artan işletme maliyetlerini engellemek isteyen BT organizasyonları için önemli zorluklar ortaya çıkarıyor. Kurumsal dosyalar ve belgelere her yerden ve her konumdan erişim ihtiyacıyla hareket eden kullanıcılar, kurumsal verileri ve BT güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Uzaktan çalışma üretkenliğini artırmak ve kuruluşun değerini ortaya çıkarmak için, günümüzün işletmeleri en iyi mobil tüketici deneyimini kurumsal veri yöntemiyle birleştiren kurumsal çözümlere ihtiyaç duyuyor.

NetApp ise bu soruna çözüm olacak yeni bir ürün ortaya çıkardı. NetApp, NetApp depolama sistemlerinde saklanan verilere güvenli, anında ve kolay mobil erişim için yeni ürünü NetApp Connect'i lanse ederek portföyünü genişletiyor. NetApp'ın ionGrid'den aldığı teknolojiye dayanan ürün, karmaşık VPN kurulumu veya ayrı kimlik doğrulama araçları gerektirmeden NetApp ortamıyla sorunsuz entegre olabiliyor. Tüm veriler de şirket içinde kalmaya devam edebiliyor.

Kuruluşlar "kendi cihazını getir" politikasının düşen BT maliyetlerini ve üretkenlik avantajlarını, güvenliksiz ortak bulut tekliflerinde sık rastlanan kurumsal veri sızması ve uyumluluk ihlalleriyle kıyaslamak zorunda değil. Tüm verileri kurumsal güvenlik duvarının arkasında tutan NetApp Connect, kurumsal verilere mobil erişim sağlarken kurumsal BT'nin verilerini ve işini koruması için gereken sıkı güvenlik ve kontrolden de vazgeçmiyor.