OSB Yıldızları Araştırmması


NG Hotels&Resort 50 milyon dolarlık yatırımla Afyon'da

Elif Akın

Ülke turizmini ilkler ve yeniliklerle buluşturma iddiasıyla çalışan NG Hotels & Resorts’un, 50 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği termal oteli, Güral Afyon Wellness & Convention hizmete girdi. 21,5 aylık bir sürede tamamlanan otelin dekorasyonunda, toplam 85 bin metrekare seramik kullanıldı.

Aynı anda binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayabilecek kapasitesi bulunan Güral Afyon, 9 bin 500 metrekarelik SPA merkezi, bir tanesi bin 500 kişi kapasiteli olmak üzere toplam 13 toplantı salonu ve 2 bin 200 metrekareye yayılan eğlence ve sosyal alanlarıyla Türk turizminin parlayan yıldızı olmaya aday görünüyor.

Türkiye’nin dikkat çeken termal oteli
Güral Afyon Wellness & Convention, Türkiye’nin en büyük termal otellerinden biri olmasının yanında, yüksek konfor gözetilerek yapıldı. Güral Afyon, termal tatili yeni bir anlayışla sunarak ülkemizde ve dünyada daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayacak özelliklere sahip. Örneğin Güral Afyon’da çocuklu ailelerin rahatı için özel aile odaları, açık ve kapalı havuzlar, su kaydırakları, çocuk restoranı ve çok büyük bir eğlence merkezi bulunuyor. SPA ve termal merkezinde ise neredeyse yok yok... Termal jakuziler, Türk hamamı, aile hamamları, saunalar, buhar odaları, buz çeşmesi, dinlenme alanları, macera duşları, su kaydırakları, dışa açılabilen sıcak su havuzu gibi alanlar sadece bir kısmı.

Termal özelliklerin yanı sıra bir kongre merkezi olarak da hizmet veren Güral Afyon’un farklı kapasitelerde toplam 13 toplantı salonu bulunuyor. Proje aşamasında yapılan planlamalar sayesinde toplam bin 500 kişi kapasiteye sahip balo salonuna araç alınması ve bu sayede otomobil lansmanı gibi aktivitelerin rahatlıkla yapılması mümkün olacak.