ARGE250


Pakmaya profesyonel pastaclık pazarında

Zehra Tike

13 Aralık 2012-İstanbul; Pakmaya, mayadan sonra yeni ürün gruplarında elde ettiği başarıyı ve sağladığı güveni "Profesyonel Pastacılık Ürün Grubu" ile sürdürmeyi hedefliyor.Lezzetinden ve kalitesinden asla ödün vermeyen Pakmaya, pastaneler, unlu mamül üreticileri, catering şirketleri, zincir mağazalar, Horeca ve diğer tüm EDT (EvDışı Toplu Tüketim) müşterilerine yönelik olarak "Profesyonel Pastacılık Ürün Grubu"nu sundu. Yeni ürün grubu İstanbul Cevahir Otel'de yapılan lansmanda tanıtıldı. Ünlü Fransız Şef Jean Marc Serra yaptığı gösterilerle toplantıya renk kattı.

Pakmaya, değişen tüketici talep vebeklentilerini karşılayacak, daha kaliteli, daha dayanıklı ürünler geliştirmeyihedefleyerek Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını hızlandırdı. Bu çalışmalar sonucunda geliştirilen "ProfesyonelPastacılık Ürün Grubu" sıvı ve toz şantiler, muffin ve browni gibi hazırkek miks toz ürünleri, çikolatalar, jöleler ve pişirme yardımcısı ürünlerindenoluşuyor. Ürünlerinin gelişiminde her zaman kullanıcılarının deneyim veyorumlarından faydalandığını vurgulayan Pakmaya, hızlı ve sürekli teslimolanakları ile bu sektördeki hizmet kurumlarına büyük kolaylık sunmayıhedefliyor.

Pakmayakendisine inanan ve güvenen tüketicilere yepyeni ürünler sunuyor!

Cevahir Otel'de 13 Aralık 2012Perşembe günü yapılan " Profesyonel Pastacılık Ürün Grubu" lansmanındaSatış ve Pazarlama Müdürü Eyüp Doruk grubun vizyonunu anlatarak şu bilgileriverdi:

"Müşterilerimizin markamıza duyduğu güven ve bağlılık bize yeni ürüngrupları yaratmak konusunda güç verdi. Bize inanan ve güvenen tüketicilerimize,mayada ortaya koyduğumuz uzmanlıktan beslenerek yepyeni ürünler sunmak üzereçalışmalarımıza hız verdik. Sonuç olarak ortaya önce PişirmeYardımcıları ürün grubumuz çıktı ve şimdi de 20 bin civarında işletme ve 200milyon TL üstünde bir ciro ile gıda sektöründe önemli bir segment olanProfesyonel Pastacılık alanında geliştirdiğimiz ürün grubumuzu sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimize kalite, karlılık ve hız artışı sağlayacaközel ürünler üretmek amacındayız. Sürdürülebilir büyüme politikamızla, 3 yıllıkprojeksiyonda pazardaki ilk 3 firmaarasında olmayı hedefliyoruz. Ayrıca kuracağımız Pakmaya PastacılıkEğitim Merkezi ile müşterilerimizinmesleki gelişimlerine katkı sağlayacağız."

ÜnlüFransız Şef Jean Marc Serra’nın muhteşem gösterisi

Toplantının ilgi çeken bir özelliği de dünyanın önemli pastacılık okullarından biri olan "Ecole de Boulangerie etde Pâtisserie"nin Şefi Jean Marc Serra'nın yaptığı gösteri oldu. Serra,yaptığı ilginç ve bir o kadar da faydalı bilgilerini paylaştığı gösterilerle salonun tüm ilgisini topladı. "Salon de the Recard", "Le Chateaude Vayres" ve "Patisserie Buck a Bordeaux" gibi prestijlikurumlardapastacılık şefliği yapan Jean MarcSerra, 2006 yılından bu yana Avrupa'nın en önemli pastacılık okullarından Ecolede Boulangerie et de Pâtisserie'de pastacılık eğitimi veriyor.