AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Panasonic üçüncü nesil VariCam HS’i tanıttı

Panasonic Las Vegas’ta düzenlenen NAB etkinliğinde şirketin AVC-ULTRA video kodek ailesi ve özellikle belgeseller, spor karşılaşmaları ya da SFX ağır çekim uygulamalarının gerektirdiği yüksek hızda 1080p görüntü kaydı özelliklerine sahip  üçüncü nesil VariCam® HS’i tanıttı.
Yenilikçi modüler tasarıma sahip VariCam HS 2/3 tipi kamera başlığı, AVC-ULTRA kayıt modülüne yuvalanarak konvansiyonel bir prodüksiyon kamerası/kaydedicinin tam işlevselliğini ve ergonomik rahatlığını sunabiliyor.
Sistem esnekliği 2/3 tip kamera modülü (AU-V23HS1) ile kayıt modülü (AU-VREC1) arasına gelecek bir göbek kablosu ile genişletilebiliyor ve böylelikle jibler, vinçler ve diğer “uzaktan” kamera ihtiyaçları için “kutu” kamera işlevselliği sunabiliyor. Bu yaygın kaydedici modül sistemi Panasonic’in s35mm 4K kamera modülü (AU-V35C1) ile karşılıklı değiştirilebilme özelliğini sunmasıyla profesyonellerin s35mm ve 2/3 tip kamera başlığı arasında yaratıcı ihtiyaçlarına göre geçiş yapabilmelerine olanak tanıyor.
Panasonic’te Ürünü Müdürü olarak görev yapan Steve Cooperman VariCam HS hakkında şunları söylüyor: “VariCam’in nefes kesici görüntü işleme ve yumuşak efektler alanındaki mirasını daha da öteye taşıyan üçüncü nesil modüler tasarım kullanıcılara spor karşılaşmaları, belgeseller ve diğer yaratıcı içeriklerin farklı dünyaları arasında özgürce dolaşma olanağı tanıyan benzersiz bir esneklik sunuyor. Tüm bunların yanında prodüksiyon dünyasında yaygın ve popüler bir düzenleme formatı olarak Apple ProRes'in hakimiyetini göz önüne aldığımızda ProRes’in VariCam HS’ye dahil edilmesi yeni kamera/kaydedicinin sektör genelinde benimsenmiş ve yapısı oturmuş HD iş akışı içerisindeki konumunu sağlamlaştıracaktır.”