ARGE 250


P&G, İnovaLİG’de üçüncülük ödülü aldı

Ersin Kaplan

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve uluslararası yönetim danışmanlığı firması A.T. Kearney'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’de P&G (Procter&Gamble), “İnovasyon Stratejisi” kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen törende P&G Türkiye IT Direktörü Lale Kof, ödülü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı. İnovaLİG programı ile Türkiye'deki firmaların karneleri çıkarılarak her yılın inovasyon liderinin belirlenmesi amaçlanıyor.

P&G kendi sektöründe Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan şirket

İnovasyon Stratejisi kategorisinde ödül aldıkları için mutluluk duyduklarını belirten P&G Türkiye IT Direktörü Lale Kof, inovasyonun P&G için önemini şöyle özetledi:

Kendi sektöründe yenilikçi ürün geliştirmeye ve Ar-Ge yatırımlarına açık ara en çok bütçe ayıran bir şirket olarak ‘tüketiciler için değer yaratan inovasyonu’ önemseyip, her zaman çalışmalarımızın merkezine koyuyoruz. İnovasyon, P&G’nin her zaman can damarı olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Dünyadaki tüketicileri, hem ürünlerin fiyatı hem de yaptıkları tercihlere göre sürekli kazanmak ve rakiplere karşı daima önde olmak için çalışan P&G, marka kategorilerinde ticari program, ürün geliştirme ve oyun değiştiren inovasyonların karışımından oluşan geniş bir yenilik portföyüne sahip. P&G olarak yenilik, marka yaratmak, pazara giriş becerisi ve ölçek unsurları üzerinde yoğunlaşarak dünyanın daha fazla noktasında daha fazla tüketicinin yaşamlarını iyileştirmeyi sürdüreceğiz.”