AR-GE 250 AR-GE 250 AR-GE 250


P&G Türkiye, Kadın Mentorluk Sistemi başlatıyor

 

 

 

P&G Türkiye’nin yönetim kurulundaki kadın üyeleri, Kadın Mentorluk Sistemi’ni (Women Mentoring Network) hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yüzde 50’si kadınlardan oluşan P&G Türkiye Yönetim Kurulu projeye öncülük ediyor ve destek veriyor. Kadın Mentorluk Sistemi ile P&G Türkiye, kadın çalışanlarının birbirleriyle iş-yaşam dengesi, kariyer yönetimi ve hatta çocuk yetiştirme gibi farklı konularda bilgi ve paylaşımda bulunabilecekleri bir platform yaratılmasını amaçlıyor.

Çalışanları, markaları ve değerleri ile bir bütün olan, tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklananProcter & Gamble (P&G), global olarak kutladığı Çeşitlilik ve Dahil Etme (Diversity & Inclusion) Haftası çerçevesinde, Türkiye, ofisindeki kadın yönetim kurulu üyeleri öncülüğünde Kadın Mentorluk Sistemi’ni (Woman Mentoring Network) başlatıyor. Şirkette çalışan kadınların potansiyellerini ortaya çıkarma ve geliştirme amacıyla başlatılan proje kapsamında kadın çalışanlar iş-yaşam dengesi, kariyer yönetimi ve çocuk yetiştirme gibi alanlarda birbirleri ile bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Çalışanlar arasında eşitlik ve çeşitliliği ön planda tutan P&G, her yıl Mart ayının 2. haftasını Diversity & Inclusion haftası olarak kutluyor. Bu kapsamda P&G Türkiye’de konu ile ilgili çeşitli kurum içi eğitim programları, paneller, tartışmalar düzenleniyor ve konuk konuşmacıların katıldığı etkinlikler organize ediliyor. D&I haftası kapsamında başlayan ve yüzde 50’sini kadın yöneticilerin oluşturduğu P&G Türkiye Yönetim Kurulu’nun öncülük ettiği Kadın Mentorluk Sistemi kapsamında ise kadın yönetici adaylarının desteklenmesini planlanıyor. Bu sistemle P&G Türkiye, hem kadınları iş hayatında daha fazla rol oynamaya teşvik etmeyi hem de kadın çalışanlarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.