ARGE 250


Polisan gongu çaldı

Derya Coşkun

Polisan Holding hisselerinin borsada işlem görmeye başlaması nedeniyle İMKB’de düzenlenen “Gong Töreni”ne, Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Polisan Holding CEO’ su Erol Mizrahi, Polisan Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Bitlis ve Emin Bitlis , İMKB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Yılmaz  ve Holding’in üst yönetiminin yanı sıra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Yönetimi ve DenizYatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan katıldı.
Polisan Holding hisseleri, 24 Mayıs 2012 itibarıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda “POLHO” koduyla ve 832,5 Milyon TL piyasa değeri ile işlem görmeye başladı.
Son 1 yıldaki halka arzlar arasında yerli yatırımcıların büyük ilgisi sonucu bireyselde  4,9, toplamda 4,3 katı talep gören Polisan Holding, böylece son 1 yılın en yüksek yerli yatırımcı talebinin toplandığı halka arzını  gerçekleştirmiş oldu.
44,4 Milyon TL büyüklüğündeki Polisan Holding halka arzına 191,6 Milyon TL talep gelirken, 5.614 başvuru yapıldı.
Planlandığı şekilde halka arzın yüzde 83’ü Bireysel Yatırımcılara, yüzde 10’u Kurumsal Yatırımcılara, yüzde 7’si Polisan Grubu Çalışanları ile Polisan Boya Distribütör, Bayi ve Ortakları’na satıldı.
Polisan Holding kasasına bu halka arzla birlikte 44,4 milyon lira girmiş oldu. Polisan Holding halka arzından elde edilecek gelir, Polisan Holding iştiraklerinin işletme sermayesi ihtiyacında ve planlanan yatırımlarının finansmanında kullanılacak.
Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis; “, bireysel yatırımcılardan gelen 5 katına varan talep, kurumumuza ve markalarımıza duyulan güvenin bir göstergesidir”
Gong Töreni’nde bir konuşma yapan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis,  sözlerine, güven, katkı ve emeklerini esirgemeyen tüm yatırımcılara ve Deniz Yatırım liderliğindeki konsorsiyum üyesi aracı kurumlara, IMKB ve SPK’nın değerli yetkililerine teşekkürlerini sunarak başladı.

Bitlis konuşmasında; “Polisan Holding’in halka arzı grubun sermaye piyasalarına ilk adımı olup, iştirak şirketlerimiz için de önümüzdeki dönemlerde halka arz planımızın olduğunun haberini şimdiden vermek isterim. 1920’li yıllarda Malatya'da başlattığı kumaş ticareti girişimi bugün çatısı altındaki 7 güçlü iştirak şirketi ve 1000’i aşkın çalışanı ile Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yerini almıştır" dedi.