ARGE 250


Polisan Holding halka açılıyor

Elif Akın

Deniz Yatırım’ın konsorsiyum lideri görevi üstlendiği halka arzın Mayıs ayının ortalarında tamamlanması planlanıyor. Halka arzda hisse fiyatı 2,25 TL olarak belirlendi. Polisan Holding, sermayesinin 350 milyon TL’den 370 milyon TL’ye artırılması yoluyla ihraç edilecek 19 milyon 750 bin TL nominal değerli payların halka arzını öngörüyor. Bünyesinde yedi ana kuruluşu barındıran Polisan Holding, halka arz sonrası elde edeceği kaynağı yeni yatırımlarında kullanacak.
Merkezi Gebze Dilovası’nda bulunan Polisan Holding bünyesinde, Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Kimya Sanayii A.Ş. Poliport Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Tarımsal Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Polisan Yapı Kimyasalları A.Ş. ve Rohm and Haas Kimyasal Ürünler Üretim Dağıtım ve Tic. A.Ş. firmaları yer alıyor.

Polisan CEO’su Erol Mizrahi; “Polisan Holding’in halka arzını çok önemli bir adım olarak görüyoruz.”

Halka arz nedeniyle düzenlenen basın toplantısında söz alan Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi; “Polisan Holding’in halka arzını çok önemli bir adım olarak görüyoruz” diyerek, halka arz ile kazanç ve başarılarımızı halkımızla paylaşmayı amaçladıklarını ifade etti.

Toplantıda halka arza aracılık eden DenizYatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan da bir sunum yaptı. Bakırhan, halka arzdan hisse alan yatırımcıların 3’üncü ayın sonunda aldıkları hisselerin tümünü geri satma haklarının olacağını ve geri alım fiyatının 2,30 TL olarak belirlendiğini belirtti.
Ayrıca halka arz edilecek hisselerin yüzde 83’ünün bireysel yatırımcılara, yüzde 10’unun kurumsal yatırımcılara, yüzde 7’sinin Polisan bayi ve çalışanlarına ayrıldığını söyledi.