AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Porsche için tasarladılar

Elif Akın

“Porsche Design P' 9981 BlackBerry” akıllı telefonun lansmanı “Vodafone Red Yaza Merhaba Partisi”nde yapıldı. "Porsche Design P' 9981 BlackBerry" akıllı telefona Türkiye'de, Vodafone mağazalarından ulaşılabilecek.

 
Gökhan Öğüt: “İleri ve yeni teknolojileri Türkiye'de ilk olarak kullanıcılarımızla buluşturuyoruz”
Konuyla ilgili değerlendirme yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, şunları söyledi: ”Vodafone Red’i bundan 1,5 yıl önce, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdik. Bugüne kadar bu çatı altında üyelerimize pek çok farklı alanda ayrıcalıklar sunduk. Bunlar arasında en önemlilerinden biri de son model telefonlarda Vodafone Red üyelerine özel sağladığımız öncelikler oldu. Porsche Design P' 9981 BlackBerry de bu anlayışımızın en son örneğini oluşturuyor.”

Alexandra Zagury: “Tarz ve işlevselliğin mükemmel birleşimini sunuyoruz.”
RIM Türkiye Genel Direktörü Alexandra Zagury ise, yeni cihaz ile ilgili şunları ifade etti: “Porsche Design P' 9981 BlackBerry akıllı telefon ile tarz ve işlevselliğin mükemmel birleşimini sunuyoruz. Bu özel ve modern akıllı telefonu Türkiye'ye ilk kez Vodafone Red ile getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”
Porsche Design P' 9981" BlackBerry, akıllı telefonlarda yeni bir sayfa açıyor
Porsche Design P' 9981 BlackBerry, akıllı telefon tasarımında yeni bir sayfa açtı. Lüks Alman markası Porsche Design’a özgü sade çizgisiyle dikkat çeken tasarım, BlackBerry'e ait yenilikçi teknolojilerle bir araya getirildi. Cihaz böylece Plus X Award tarafından verilen "2012 Yılın Akıllı Telefonu" ödülünün sahibi oldu.

 
Porsche Design tasarımında dövme paslanmaz çelik çerçeve, elle ambalajlanmış deri arka kapak, gömme QWERTY klavye ve kristal berraklığında dokunmatik ekran bulunuyor. Özel Porsche Design P’9981, yine özel bir Porsche Design kullanıcı arabirimi ve Wikitude World Browser genişletilmiş gerçeklik uygulaması ile birlikte sunuluyor. Porsche Design P’9981 akıllı telefon, kullanıcısının BlackBerry tarafından kolayca ürün sahibi olarak tanımlanmasını mümkün kılan bir PIN'e de sahip.

Güçlü donanım ve yazılım
Porsche Design P’9981 temel olarak, 1.2 GHz işlemciye ve hızlı bir dokunmatik ekran deneyiminin yanı sıra son derece çabuk ve sorunsuz grafikler sağlayan Liquid Graphics™ teknolojisine sahip performans odaklı bir platformda çalışıyor. Ayrıca HD video kaydı, 24 bit yüksek çözünürlüklü sensörler, yeni genişletilmiş gerçeklik uygulamalarının kullanılabilmesini sağlayan gelişmiş sensörler ve yerleşik NFC (Yakın Alan İletişimi) desteğine sahip olan cihaz, microSD kart ile 40 GB'ye yükseltilebilen 8 GB yerleşik bellek ile birlikte sunuluyor.

 
Yeni Porsche Design P’9981 aynı zamanda son derece yüksek özellikli ve entegre bir telefon. Ayrıca, e-posta, mesajlaşma ve sosyal paylaşım uygulamaları paketini kullanıma sunan en yeni BlackBerry OS'e (işletim sistemi) sahip bulunuyor.