AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Samsung Geleceğin Mucitlerini Arıyor!

Ersin Kaplan

Samsung Geleceğin Mucitleri’ne kimler katılabilir?

Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışmasına; hâlihazırda ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören tüm öğrenciler, çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarındaki projeleri ile katılabiliyor. Proje başvuruları, 30 Ocak 2015 tarihine kadar, www.samsunggeleceginmucitleri.com web sitesi üzerinden yapılabilecek. Jüri onayından geçmeyi başaran projeler, Kidz TV ekranlarında yayınlandıktan sonra, halk oylamasına sunulacak.

Geçtiğimiz yıl yarışmaya yüzlerce öğrenci 200’ü aşkın projeyle katıldı

Öğrencilere bilimi sevdirerek onları yeni buluşlar yapmaya teşvik etmek, yaratıcılıklarını pekiştirmek ve yeteneklerini görmelerini sağlayarak özgüvenlerini arttırmak üzere hayata geçirilen “Samsung Geleceğin Mucitleri” yarışması, geçtiğimiz yıl 24 ildeki 77 okuldan yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Birbirinden etkileyici 200’ü aşkın proje içerisinden büyük final için 11 proje seçildi. Kidz TV’de yayınlanan projelerden, halk oylaması ve nihai jüri değerlendirmesini başarıyla geçen üç proje ödüle layık görüldü.

Samsung Geleceğin Mucitleri yarışması, Samsung’un sponsorluğunda, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Multi Channel Developers işbirliği ile hayata geçiyor.