ARGE 250


Sanofi, Merial’i Türkiye’ye getirdi

Dünya çapında hayvan sağlığı ve refahının iyileştirilmesi için ürünler geliştiren Merial, reçeteli ilaçlar, aşı ve tüketici sağlığına yönelik ürünler dahil, sağlığın çeşitli alanlarında çözümler sunan Sanofi Grubu çatısı altında Ocak 2014 itibariyle Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Kökleri 19. yüzyılın sonlarına ve büyük bilimadamı Louis Pasteur’e uzanan Merial, çeşitli hayvan türlerinin sağlığını, refahını ve performansını geliştirmek için kapsamlı bir ürün portföyü sunan, dünya lideri ve  inovasyon odaklı önde gelen bir hayvan sağlığı şirketi olarak hizmet veriyor. Merial hayvan sağlığı pazarının, ruminantlar, kanatlılar, ev hayvanları, atlar ve yabani hayvanlar dahil, bütün segmentlerine yönelik farmasötik ürünler ve aşılar üretiyor.

Merial, Türkiye’nin lider hayvan sağlığı şirketleri arasında yer almayı hedefliyor

Markanın en güçlü olduğu uzmanlık dalını ev hayvanları ve çiftlik hayvanları için geliştirdiği veteriner ilaçlar ve aşılar oluşturuyor. Merial’in müşteri portföyünde veteriner hekimler, yetiştiriciler, evcil hayvan sahipleri ve hayvan gıdası üreticileri bulunuyor.

Merial, çiftlik ve ev hayvanlarının sağlığını, refahını ve performansını iyileştirmek, Türkiye’deki üreticilerin verimliliğini ve Türkiye’de evcil hayvan sahiplerinin refahını artırmak üzere şirketin kapsamlı ve yenilikçi portföyünden yararlanarak Türkiye’deki mevcut ürün çeşidini geliştirmeyi hedefliyor. Merial’in Türkiye’deki öncelikli hedefleri arasında mevcut aşılama oranını arttırmak da yer alıyor.

Merial Türkiye Genel Müdürü Herbert Pohle, hayvan sağlığının insan sağlığıyla yakından ilişkili olduğunu ve dolayısıyla veteriner hekimlerin ve hayvan sağlığı sektörünün toplumda önemli bir rol oynadığını belirtti.

Öncelikli hedeflerinin Türkiye’nin önde gelen hayvan sağlığı şirketlerinden biri olmak olduğunu belirten Pohle şunları kaydetti: “Bizim sektörümüzde yenilikçilik, müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak ve endüstrimizin genel anlamda değerini artırmak için büyük bir önem taşıyor. Merial’de faaliyetlerimizin merkezinde yenilikçilik yer alıyor. Türkiye’de hayvan sağlığı alanında en önemli ve öncelikli konulardan biri aşılama. Bu konudaki çalışmaları yaygınlaştırmak için Türkiye’de üniversiteler ve veteriner fakülteleriyle işbirlikleri yapmayı planlıyoruz. Ar-Ge’ye çok önem veriyoruz ve hayvan sağlığı konusunda ciddi araştırma ve buluşlara imza atacak geleceğin veteriner hekimleri ve bilim insanlarının yetiştirilmesine destek oluyoruz. 1998’den beri “Merial Veteriner Burs Programı” kapsamında veteriner fakültesi öğrencilerinin biyo-medikal araştırmalar yapmalarına katkı sunuyoruz. Hem akademik ortamda hem de sahada hayvan sağlığı alanında her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Bütün yenilikçi sağlık çözümlerimiz ve hizmetlerimiz ile paydaşlarımız için tercih edilen ortak haline gelmeyi hedefliyoruz.” 

Merial’in 2013’teki satış rakamlarıyla dünyada 3. sırada yer alıyor

Merkezi (Fransa) Lyon’da bulunan ve dünya genelinde yaklaşık 6.000 çalışanı olan Merial 150’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. 2013’teki satışları 2 milyar Euro’ya yaklaşan Merial dünyada 3. sırada yer alıyor.

Yenilikçiliğe odaklı olan ve dünya çapında 13 Ar-Ge merkezi bulunan Merial, araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımlar yapıyor. Merial, 17 üretim tesisinden oluşan geniş ağıyla en yüksek kalite, güvenlik ve etkinlik düzeylerine sahip ilaçları ve aşıları geliştirmeye odaklanıyor. Satışlarının %7,5’ini Ar-Ge’ye ayıran Merial, Ar-Ge merkezlerinde yeni aşılar ve tedavi amaçlı yeni moleküller geliştiriyor.

Merial’ın dünyada en güçlü olarak faaliyette bulunduğu ülkeler arasında ABD, Fransa, Brezilya, İtalya, İngiltere, Almanya, Japonya, İspanya ve Avustralya yer alıyor.