Turkishtime AR-GE 250


Şekerbank, Uluslararası Faaliyet Raporları Oscarı'nı kazandı

Elif Akın

Uluslararası finans dünyasında “Faaliyet Raporlarının Oscarı” olarak kabul edilen ARC(Annual Report Competition) Awards/Yıllık Faaliyet Raporları Yarışması’nda bu yılın ödül sahipleri açıklandı. 30’u aşkın ülkeden 3 binin üzerinde faaliyet raporunun katıldığı yarışmada, Şekerbank’ın 2011 yılı Faaliyet Raporu, başvuruda bulunan dünyanın tüm ulusal bankalarının raporlarını geride bırakarak “Altın” ödülüne layık görüldü.

ARC Awards/Yıllık Faaliyet Raporları Yarışması’nda, dünyanın tüm ulusal bankaları kategorisinin en iyisi ödülünü alan Şekerbank 2011 Faaliyet Raporu, geçtiğimiz ay da 24 farklı ülkenden 5 bin 500’ün üzerinde raporun yarıştığı ABD İletişim Profesyonelleri tarafından düzenlenen LACP Vision Yarışması’nda, biri altın diğeri gümüş olmak üzere iki ödülün birden sahibi olmuştu.

Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen ve her yıl New York’ta iletişim profesyonellerini bir araya getiren en önemli organizasyonlardan biri olan ARC Awards/Yıllık Faaliyet Raporları Yarışması’nda, kurumların faaliyet raporlarının tasarım kalitesi ve kreatif yönü dikkate alınıyor. Faaliyet raporlarını, mükemmellik, yaratıcılık, açıklık ve etkinlik kriterlerine göre değerlendiren jüri üyeleri arasında, iletişim profesyonellerinin yanı sıra üst düzey şirket yöneticileri de bulunuyor.

Söz konusu yarışmaya katılan faaliyet raporları, başvurdukları kategorilerde, sektör bazında değerlendirmeye tabi tutuluyor. Değerlendirme sonunda sektör bazında en iyi puanları alan kuruluşlar; Altın, Gümüş, Bronz ve Onur ödüllerinin sahibi oluyor.