Turkishtime AR-GE 250


Şekerbank’tan ihracatçı KOBİ’lere dış ticaret hizmeti

turkishtime

Bugün toplam kredi portföyünün yarısını KOBİ’lere kullandırarak geçmişten bu yana öncelik verdiği girişimciyi, ticaret yapan esnafı, işletme ve firma sahiplerini iyi ve kötü günde destekleyen ve üretenin yanında yer alan Şekerbank, dış ticaret yapan şirketlerin ihracat finansmanına destek sağlamak amacıyla hizmetler sunuyor.

Şekerbank, küçük ve orta ölçekli ihracatçılara, dış ticaret hizmetinin yanı sıra yaygın muhabir ağı ile ihracat yapan müşterilerine, hızlı ve kaliteli dış ticaret operasyon altyapısı, kısa - orta vadeli ihracat finansmanı kredileri, Eximbank kredileri, ihracat akreditif iskontosu gibi hizmetlerle de katkıda bulunuyor.

Şekerbank yeni geliştirdiği Dış Ticaret Paketleri ile de her ölçekte KOBİ’nin dış ticaret işlemlerini hesaplı bir biçimde gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. 3 ay geçerlilik süresi olan ve avantajlı fiyatlar sağlayan paketler kapsamında ithalat yapan firmalar, para transfer işlemlerini indirimli tarifelerle gerçekleştirirken, ihracat yapan firmaların para transfer işlemlerinden paket geçerlilik süresince masraf alınmıyor.

Umut Ülbegi: “Amacımız ihracatı ve sürdürülebilir büyümeyi desteklemektir”

Şekerbank’ın ihracatçı KOBİ’lere yönelik hizmetleri konusunda Şekerbank Kurumsal, Ticari ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Umut Ülbegi şunları söyledi:

“Ülkemizdeki KOBİ’lerin, yani asıl üreten kesimin varlığı ve gelişimi Şekerbank için özel bir önem taşıyor. Desteğimizle büyüyen ve ülkemiz üretimine katkı sağlayan bu müşterilerimizi en büyük zenginliğimiz olarak görüyoruz. 67 yıldır ülkemizdeki birçok firmanın büyümesinde rol almış bir kurum kimliğiyle, müşterilerimiz ile yol arkadaşı olarak birlikte büyümek, iyi ve kötü günde onların yanında olmak en büyük önceliğimizi oluşturuyor. Şekerbank olarak amacımız üretimi, ihracatı ve sürdürülebilir büyümeyi desteklemektir. Kredi kullanan KOBİ sayısının gelecekte daha da artacağını düşünmekteyiz, zira henüz krediye ulaşamayan azımsanamayacak miktarda KOBİ bulunmaktadır. Bu kesimin kademeli olarak finansman kaynaklarıyla buluşacağını düşündüğümüzde, gelecek dönemde KOBİ kredilerindeki artışın sektördeki genel artışın üzerinde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.”