ARGE 250


Sırt çantası toplantı odasına girdi

Barış Soydan

 

 

Belki dikkatinizi çekmiştir, iş dünyasının tanınmış erkek simaları iş toplantılarına artık klasik evrak çantaları yerine birbirinden şık sırt çantaları ile katılıyor.

 

 

Sırt çantası rahatlığı, pratikliği, umursamazlığı, havalı duruşu ve daha çok gençlere hitap eden tarzıyla okul yıllarının, özgür seyahatlerin ya da spor salonlarını aşındıranların vazgeçilmezidir. Daha doğrusu  özellikle 2014 İlkbahar-yaz sezonuna kadar öyle idi. Son dönemlerin hit aksesuarları arasında yer edinen sırt çantası şimdilerde ise iş dünyasının vazgeçilmezlerinden biri olmaya başladı.

İş dünyasının havalı adamları sırt çantasını toplantı odalarına kadar taşır da markalar boş durur mu? Elbette hayır. Prada'dan Fendi'ye, Michael Kors'tan Dolce& Gabbana'ya kadar pek çok marka birbirinden şık sırt çantası koleksiyonu ile bu talebe cevap veriyor. Böylece markalar sırt çantalarına yer vererek hem sportifliği ve şıklığı vurgulamış oldu. İşte en trendi sıt çanta modelleri ve fiyatları.

Sırt çantasında lüks modası

Prada1- Prada

Fiyatı 2.985 TL

Özellikleri:

Kumaş
Siyah
Parlak Çelik Donanım
Önde Fermuarlı Cep
İç Cepli
Ayarlanabilir Naylon Omuz Askıları
27 cm x 45 cm x 17 cm

 

1913 yılında Mario Prada tarafından Milano’da kurulduğunda sadece deri ürünler satan küçük bir mağaza olan Prada İtalya’nın ve dünyanın modaya yön veren en önemli markalarından biri haline geldi. Yüzde 100 kalite ve sürekli yenilenme anlayışına sahip olan marka sırt çantası ile bunu bir kez daha kanıtlıyor.

 

2- Fendi

Fiyatı: 4.765 TL

Özellikler:

Polyester / Naylon / Sentetik Reçine / Spandex / Deri
Siyah
Önde Fermuarlı Cep
Ayarlanabilir Omuz Askıları
Polyester Astar
38 cm x 30 cm x 13 cm

Fendi

İtalya’nın en saygın bir başka markası olan Fendi, kreatif direktörü dünyaca ünlü tasarımcı Karl Lagerfeld ile her zaman fark yaratmayı bildi. Gelişmekte olan trendlerin her zaman bir adım önünde olmasıyla tanınan marka sırt çanta modelleri ile bu geleneği bozmuyor.

 

3- Michael Kors

Fiyatı: 695 TL

Özellikleri: Naylon
İndigo
Önde Fermuarlı Bölme
İç Cepli
Amerikalı lüks spor modasının en önemli tasarımcıları arasında gösterişlen Michael Kors, kendi adını taşıyan markasını kadın koleksiyonu ile yaratsa da 2002'den bu yana erkek koleksiyonları ile de dikkatleri çekmeyi başardı. Tasarımlarında özellikle rahatlığı ön plana çıkaran Michael Kors'un erkeler için tasarladığı sırt çantaları en beğenilenler arasında.

 

4- Marc by Marc Jacobs

Fiyatı: 840 TL

Özellikleri:

Kanvas
Siyah
Ayarlanabilir Omuz Askıları
Fermuarlı Üst
Suni Deri Taban
Kumaş Astar
31cm x 42cm x 15cm

Marc by Marc Jacobs
New York'lu Marc Jacobs tasarım kariyerine 1981 yılında başladı ve 2 yıl içinde kendi markası Marc by Marc Jacobs'u oluşturdu. Moda dünyasının görüşü odu ki, Jacobs kendi markası ile sert ve maço özelliğini daha rahat gösterebilmiş bir isim. Tasarımcının elinden çıkan sırt çantalar da bu özelliğinin ipuçlarını veriyor.

 

5- Valentino

Fiyatı: 8.030 TL

Özellikleri:

Deri/Naylon
Kamuflaj Desenli
İç ve Dış Cepli
30 cm x 40 cm x 14 cm

 

Dünya modasının öncü markalarından bir diğeri olan Valentino, özellikle yarattığı kırmız renk ve feminen çizgileri ile tanınsa da erkek modasına da yön veriyor.  Modaseverlerin ne istediğini çok iyi bilen marka erkekler için tasarladığı sırt çantasında da iddialı.

 

6-Dolce Gabbanna

Fiyatı: 1.880 TL

Özellikler: 

Kanvas
Yeşil
Kahverengi Buzağı Derisi
Toka ile Sabitleme
Dolce Gabana

İtalya’nın en ünlü markalarından biri olan Dolce&Gabbana’nın sokaklardan ilham alan ve takip etmek yerine kendi trendlerini yaratan parçası; D&G her zaman genç ve trendy olmakla kalmıyor, bunu şıklık ve lüksten de vazgeçmeden yapıyor. Markanın sırt çantası modelleri için de aynı görüşleri söylemek mümkün.