AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Teknoloji yatırımcıları girişimci bulmak için geliyor

Samet Öztürk

Bootcamp Ventures ve yerel ortağı WBCons tarafından düzenlenecek Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX etkinliği ile Vodafone Ventures, Samsung Ventures, Passion Capital, Atamico, Lakestar, FMO gibi dünyanın önemli yatırımcıları teknoloji alanında yeni Türk girişimcisini aramak üzere Türkiye'ye geliyor.

Etkinlik, yenilikçi fikir sahibi Türk girişimcilerinin 20 farklı ülkeden dünyanın lider yatırımcılarına tanıtılmasına imkan sağlayan bir platform oluşturuyor. Etkinliğe katılacak girişimciler ciddi bir ön araştırma ve inceleme sürecinden sonra seçiliyor. Bu seneki etkinliğe, doğru iş modeline sahip ve yurtdışı hedefleri bulunan 20 girişimci şirket katılabilecek. Yüzlerce başvuru arasından seçilecek olan bu girişimler, etkinlik süresince şirketlerini, Avrupa ve Amerika pazarına tanıtmanın yanı sıra stratejik ve finansal ortak bulma şansı da elde edecek.

Etkinlikte şirket sunumu yapması için seçilen 20 şirketin yöneticileri etkinlik öncesi, marka danışmanlığı konusunda ciddi başarılara imza atmış profesyoneller ile birlikte çalışarak şirket sunumlarını hazırlama şansı da elde edecek.

1 Eylül 2012 tarihi itibariyle bu platformda şirketini tanıtmak isteyen girişimciler ön başvuruda bulunabilecek. Girişimcilerin yanı sıra etkinliğe izleyici olarak katılmak isteyenleri de pek çok yabancı yatırımcı ile tanışma fırsatının yanı sıra ''Türk girişimciler yabancı yatırımcıların ilgisini nasıl çekebilir?'' veya ''Gelişmekte Olan Piyasaların 2013 Yılı Değerlendirmesi'' gibi farklı oturumlar bekliyor.

Etkinlik Türkiye'nin yatırımın yeni merkezi olduğunu göstermeyi amaçlıyor.