ARGE 250


Teknosa Dünya Çevre Günü’nde e-atık toplamak için yollara düştü

Elif Akın

Teknoloji perakendecisi Teknosa, çevre konusunda sorumlu tutumu ve faaliyetleriyle sektöründeki diğer firmalara örnek olmaya devam ediyor. Teknolojiyi tüketicinin ayağına götüren Teknosa, Dünya Çevre Günü vesilesiyle elektronik atıkları topladı.

Teknosa’nın, çevre bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Teknosa Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Bülent Gürcan,
“Teknosa, Yeşil Takım adını verdiği toplulukla ‘Türkiye için daha iyi bir
gelecek’ sloganıyla Nişantaşı ve Suadiye sokak ve caddelerinde e-atıkların geri
dönüşüme kazandırılması için adeta teknolojik temizlik başlattı” dedi.

Çevre konusunda başlattığı projeleri ve verdiği desteği bundan sonra da aynı kararlılıkla devam ettirecek olan Teknosa, 2003 yılından beri e-atık toplama projelerini sürdürüyor.

Daha temiz bir dünya için...
Teknosa bugüne kadar çevre yatırımları kapsamında, kendi sektöründe bir ilke imza atarak yüzde 100 geri dönüşümlü poşetleri tüketiciyle buluşturdu. Teknosa mağazalarındaki atık istasyonları aracılığıyla toplanan e-atık ve pillerin yanı sıra, tüketicilerin elektronik atıklarını ücretsiz olarak evlerinden teslim alarak, bunları özel yetkilendirilmiş kurumlar vasıtasıyla geri dönüşüme kazandırdı. Ayrıca, Moda Tasarımcıları Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen e-atık kıyafet sergisi ile çevre bilincine dikkat çekti.