ARGE 250


Teknosa hisselerine iki, üç kat talep geldi

Elif Akın

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa hisselerinin 9-11 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleşen halka arzına yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Halka arz fiyatı 7,75 TL olarak belirlendi. Buna göre halka arz büyüklüğü 98 milyon TL olarak gerçekleşti.

“Yatırımcılarımızın duyduğu güvene teşekkür ederiz”

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, 2011 yılından beri hazırlıklarını sürdürdükleri Teknosa halka arzı çalışmalarının karşılığını yoğun yatırımcı ilgisiyle aldıklarını söyleyerek, “Sabancı Topluluğu’nun en dinamik şirketlerinden biri olan Teknosa’nın başarılı performansını hisse senedi piyasalarında da sürdüreceğine inanıyoruz” dedi. Dinçer, tamamlanan halka arz süreci için, öncelikle Sabancı Holding’e ve Teknosa’ya güvenen yatırımcılara, Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane ile ekibine teşekkür etti.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane, başarılı bir halka arz süreci geçirdiklerini ve yatırımcı ilgisinden memnun olduklarını belirterek, “ Teknosa hisselerine yoğun talep bekliyorduk. Küresel piyasalarda ve hisse senedi piyasalarındaki durgunluğa rağmen gelen bu yüksek talep bizleri mutlu etti. Yatırımcılarımızın ilgisine ve duyduğu güvene teşekkür ederiz. Borsadaki bu ilk adımımız hisselerimizin ileriye dönük performansı için de umut verici” dedi.