ARGE 250


TeknoSA’dan Mobil Atak

Elif Akın

Teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla binlerce çeşit ürünün satışını yapan TeknoSA’nın mobil uygulaması, 3 ayda 350 bin kez indirildi. Uygulama, her geçen gün daha fazla teknoloji severin tercihi olurken, mobilden alınan sipariş oranı, toplam online siparişlerin yüzde 6’sına ulaştı.
TeknoSA’nın çoklu kanal stratejisinde mobilin çok önemli olduğuna dikkat çeken TeknoSA Pazarlama Direktörü Cem Işık, uygulama hakkında değerlendirmesinde, “Tüketici dostu, kesintisiz deneyim ve hizmet sunan uygulamamız için TeknoSA’nın yaygınlık gücünü de ön planda tuttuk. Müşterilerimiz, ilgisini çeken bir ürünü yakından incelemek veya mobilden satın alıp mağazadan teslim almak istediğinde en yakın mağazamızın bilgilerine rahatlıkla ulaşabiliyor. Daha pek çok hizmeti içeren uygulamamız, tanıtımı yapılmadan 3 ayda 350 bin kez indirildi. Hedefimiz uygulama 1. yılını tamamlarken 1 milyon kullanıcıya ulaşmak” dedi.

Türkiye ve yurtdışından büyük ilgi
Türkiye genelinde TeknoSA mobil uygulamasını en çok kullanan şehirler sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana olarak sıralanıyor. Ayrıca uygulamayı indiren ilk 10 il arasında Diyarbakır, Samsun ve Muğla illeri yer alıyor.
TeknoSA mobil uygulaması, Türkiye’den olduğu kadar yurtdışından da büyük ilgi görüyor. Mobil uygulamanın yurtdışında en çok ilgi gördüğü ülkeler ise Kıbrıs, Amerika, Almanya ve Irak olarak sıralanıyor.