AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Terfi Etmenin Üç Yolu

Kurtuluş Ozan Keser

Yıllardır aynı şirkette ve aynı pozisyonda çalışıyorsunuz, işin bütün labirentlerini çözdünüz ve o seviyedeki tüm canavarları katledip bir de üzerine kendi tekniklerinizi geliştirip bonus puanlar topladınız. Şimdi bir üst level'a geçmeyi hakettiniz. Aşağı yukarı neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz ama bu süreci hızlandırıp bir an önce ana kapının anahtarını devreye sokmak istiyorsanız işte size bir an önce terfi almanıza yardımcı olacak üç tavsiye;

1 - Girişimci olun. Sadece sizden beklenen hedeflere ulaşmak yeterli gelmeyebilir. Bulunduğunuz pozisyonun gerekliliklerinin ötesine geçip takımınızın performansı yükseltecek yaratıcı bir performans sergileyin. Kimsenin yanına yanaşmak istemediği problemleri çözmeye yönelik çalışmalar yapın.

2 - Savaş alanınızı zekice seçin. Kazanılacak savaşlara girerek profesyönel bir olgunluk sergileyin. Her açık kapatılamayabilir, ve o riski almaya değmez. Sadece müşteri memnuniyeti, hasılat ya da üretkenliğe katkısı olabilecek problemleri çözmeye yönelin.

3- İnsan yönetimini becerebileceğinizi gösterin. Bu eğer görev tanımınızda yer alan bir sorumluluk değilse zor olabilir. Eğer durum bu ise, gruplar içerisinde çalışırken insan ilişkileri ve yönetimi konusundaki kabilietinizi gösterebilecek şekilde çalışın.

John Besson'un 'Getting That First Promotion' makalesinden derlenen bu püf noktaları umarım işinize yarar. Genel bir özet olarak bakılırsa da; bu konuda başarının yolu, o terfiyi hakettiğini göstermekten geçiyor. En kısa zamanda kendinizi kanıtlayabilmeniz ümidi ile.