AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Termo Teknik, dünyanın en büyük panel radyatör üreticisi oluyor

Barış Soydan

Çorlu’da bulunan fabrikasını dünyanın en büyük panel radyatör üretim merkezine dönüştürmeye hazırlanan Termo Teknik’in CEO’su Cem Nazif Yalçın: “Türkiye’deki istikrar, yatırım ve büyüme hedeflerimizde bize güven veriyor” dedi.

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi IDEAL STELRAD GROUP’un (ISG) Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik’in Çorlu’daki fabrikası 2015 yılı içinde dünyanın en büyük panel radyatör üretim tesisi olacak.

Halen dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan ve Avrupa’daki panel radyatörlerin yüzde 10’unu üreten Termo Teknik fabrikasındaki üretim bandı sayısı yeni gelen iki adet superline hat ile 5’ten 7’ye çıkacak. Böylelikle tesisteki yıllık kapasite 4,5 milyondan 7 milyon metreye kadar artabilecek. Bu yatırım ile Termo Teknik’in Avrupa pazar payının yüzde 15’e ulaşması hedefleniyor.

Termo Teknik CEO’su Cem Nazif YALÇIN, yeni yatırımlarla üretim, istihdam ve ihracata katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; 2001 yılından bu yana sürekli yatırım yaparak kapasitelerini arttırdıklarını; Türkiye’deki istikrarın da yatırım kararlarını desteklediğini ekledi:

 “Bu olumlu dönemde hem iç piyasadaki etkinliğimizi hem de ihracattaki gücümüzü arttırıp müşterilerimize daha geniş bir çerçevede hizmet sunmaya başladık. Bugün Türkiye’de hızlı büyüyen, 50’den fazla ülkeye ihracat yapan, tesisimizi dünyanın en büyük panel radyatör üretim merkezine dönüştüren bir marka haline geldik.

Yatırım  kararımız, Termo Teknik’in Çorlu’daki üretim tesislerine orta boyda bir radyatör fabrikasını ilave etmek kadar büyük bir atılım. Bu büyüme ile bugün 500’den fazla olan çalışan sayımızın 700’ü geçeceğini öngörüyoruz. Sağlayacağımız yeni istihdam imkanı bizi ayrıca mutlu ediyor.”

Üretiminin yüzde 70’ini ihraç eden ve 7 yıldır üst üste ihracat şampiyonu olan Termo Teknik, bugün kalifiye iş gücüne sahip olmak amacıyla 500’den fazla çalışanına sürekli olarak mesleki eğitim veriyor ve ekibine katılacak yeni çalışanlar arıyor. Bu yatırım ile istihdama olan destek daha da artacak.

Türkiye’deki radyatör üretimine ek olarak, ISG’nin Kraliçe Ödüllü (Queen’s Award) fabrikasında üretilen üstün kaliteli ve çok özel nitelikli yoğuşmalı kombi ve duvar tipi kazanlar da Termo Teknik’in Türkiye çapındaki 500’e yakın satış noktasında, 140’ı aşan yetkili servisiyle destekleniyor.

Termo Teknik, LOGIC ve VOGUE Yoğuşmalı Kombi, LOTUS Konvansiyonel  Kombi ve EVOMAX Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar ile Türk tüketicisine yıllardır ayrıcalıklı bir ısı deneyimi sunuyor.

Termo Teknik, bu atılımı ile dünyanın en büyük ısı sistemleri grubundan olan IDEAL STELRAD GROUP’un da en büyük şirketlerinden birisi olacak.

Cem Nazif YALÇIN, tüm bu başarının ardında tamamı Türk yönetim ekibinin bulunmasının da gurur verici olduğunu belirtiyor.

Cem Nazif Yalçın, Termo Teknik’in CEO’su olmakla birlikte, aynı zamanda halen ISG Grubu’nun Doğu Avrupa ve Asya şirketlerinin yönetiminden sorumlu.