ARGE 250


THY, TFF ile sponsorluk anlaşmasını 3 yıl uzattı

Samet Öztürk

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile olan sponsorluk anlaşmasını 3 yıl uzattı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY olarak Türkiye'nin futbol aşkının farkında olduklarını belirterek "2010 yılında başlattığımız desteği 3 yıl daha sürdürmek için buradayız. TFF ile 2010'da imzaladığımız sponsorluk anlaşmasını 3 yıl daha uzatıyoruz" dedi.

"Sporun bir çok dalına destek olan THY için futbolun ayrı bir yeri var." diyen Topçu, "THY bugün dünyanın en büyük 2 takımı kabul edilen Barcelona ve Manchester United futbol takımlarının sponsoru. Bu 2 takıma verdiğimiz sponsorluk desteği THY'nin uluslararası arenadaki marka algısına büyük katkı sağlıyor. Uzak Doğu'da, Asya'da hatta Amerika'da ve Orta Doğu'da bu 2 takımın taraftarları için THY özel bir tercih nedeni." açıklamasında bulundu.

TFF gibi Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ve Türkiye Golf Federasyonu'nun da sponsoru olduklarını belirten Topçu, "Türkiye'de 59 spor federasyonundan 47'siyle sponsorluk anlaşmamız var. Bireysel dalda da desteklediğimiz sporcularımız var. Sadece Spor Toto Süper Lig değil, PTT 1. Lig, Spor Toto 2. ve 3. Lig'de mücadele eden takımlarımıza da tarifeli seferlerde indirim uygulayacağız. THY, (A) Milli Takım'ın ana sponsoru olmaya devam edecek. TFF ile imzaladığımız anlaşma çerçevesinde milli takımımızı katılacağına inandığımız 2014 Dünya Kupası ve 2016 Avrupa Şampiyonası'na ücretsiz taşıyacağız." dedi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil Kaliteli ise "Kaliteli mal yapmak marifettir ama bunu dünyaya mal etmek başka bir marifettir" vurgusunda bulunarak "THY en çok uçuş noktası sıralamasında dünya 5'incisi oldu. Markalaşmada, büyümede, sponsorluklarımızın, bütün çalışmalarımızın etkisi olmuştur. Futbolumuzun yanındayız." dedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise futbolda çok yönlü bir büyümeyi hedeflediklerini dile getirerek "Sponsorların katkılarıyla futbol ekonomisini en yüksek noktaya ulaştırmak istiyoruz. Öngördüğümüz hedeflere taşınırken, en güçlü desteği stratejik ortaklarımız olan sponsorlarımızdan alıyoruz. THY, son yıllarda yaptığı büyük atılımlarla sektörünün devleri arasında yer almayı başaran bir dünya markası. Eminim ki, 2014'te buradan çok daha kalabalık bir toplulukla Brezilya'ya uçacağız." dedi.