AR-GE 250


THY ve Lufthansa yeni bir marka için görüşüyor

Lufthansa, düşük fiyatlı uçuş stratejisi kapsamında Türk Hava Yolları ile görüşmelerin ileri seviyeye geldiğini açıkladı. İki şirket yeni bir marka ile uzun mesafeli ve düşük maliyetli uçuşları gerçekleştirme konusunda görüşmeler yapıyor.

Gelir bazında Avrupa'nın en büyük havayolu olan Lufthansa'nın CEO'su Carsten Spohr, yeni bir marka ile uzun mesafeli ve düşük maliyetli uçuşlar başlatabileceklerini ve konuda Türk Hava Yolları (THY) ile ileri düzeyde görüşmeler yürüttüklerini söyledi.

Hurriyet.com.tr'nin haberine göre, geçen ay kâr uyarısı yapan Lufthansa'nın yatırımcılar için çekiciliğini artırmayı amaçlayan faaliyet planını açıklayan Spohr, bu plan ile Ortadoğu ülkelerinin hava yollarının yanı sıra düşük fiyatlı uçuş düzenleyen havacılık şirketleri ile de rekabet etmeyi hedefliyor.

Lufthansa'nın CEO'su Carsten Spohr, yeni bir marka ile uzun mesafeli ve düşük maliyetli uçuşlar başlatabileceklerini ve bu konu ile ilgili Türk Hava Yolları (THY) ile ileri düzeyde görüşmeler yürüttüklerini söyledi.