Turkishtime AR-GE 250


Trump'ın kumarı

Kurtuluş Öztürk

Avrupa'nın tamamı ve neredeyse tüm dünya hava yollarını yolcu taşımacılığına kapatmışken ABD'nin hala devam etmesi kaygı uyandırıyor.

Corona virüs salgının yeni merkezi haline gelen ABD'de eyaletler arası kara ve hava taşımacılığı hala devam ediyor. 245 Binden fazla vaka ve toplam altı binden fazla ölünün olduğu ülkede sadece bugün 700'den fazla kişi hayatını kaybetti.

Başkan Trump 18 Mart'ta yaptığı açıklamada virüs salgınında havayolları şirketlerinin yardım edilecek ilk sektör olacağını açıklamıştı. Dün yaptığı açıklamada ise tüm seferleri durdurmanın çok ciddi bir karar olacağını söylemişti. Virüsün yayılmasında en çok etkileyen faktör olarak havayolu taşımacılığını belirten uzmanlar Trump'ın bu kararına karşı çıkıyor.

Aşağıda dünyanın bir numaralı ekonomik gücünün ve Avrupa'nın anlık havada olan uçak görselini paylaşıyoruz. Ayrıntı olarak, Avrupa'da neredeyse tüm uçuşlar sadece kargo taşımacılığı yapıyor. Bu görsel anlık olarak 3 Nisan 2020 02:30'da Flightradar24 sitesinden alınmıştır.
https://www.flightradar24.com/

Avrupa'nın anlık uçuş haritası
ABD'deki durum