Turkishtime AR-GE 250


Turkcell MaxiPLUS5 görücüye çıktı

Turkishtime Dergi

Turkcell, kendi markasını taşıyan yeni telefonu Turkcell MaxiPLUS5’i müşterilerine sundu. Antalya’daki Adam&Eve Hotels’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtılan Turkcell MaxiPLUS5, yeni Android işletim sistemi (4.0 – Türkçe) ile birlikte 3,5 inçlik hassas dokunmatik ekrana ve LCD IPS teknolojisine sahip. ZTE işbirliğiyle geliştirilen Turkcell MaxiPLUS5, 800MHz’lik Qualcomm işlemcisiyle çalışırken 3G’de yaklaşık 200 saate varan bekleme ve yaklaşık 240 dakikaya varan konuşma olanağı sağlıyor. 5 megapiksel otomatik odaklanmalı kamerası ile serinin diğer üyelerine fark atan Turkcell MaxiPLUS5dahili 4 GB ve cihazla birlikte verelen 4 GB hafıza kartı toplam 8 GB’lık depolama alanı ve dahili NFC özelliğiyle geliyor.

Turkcell’liler, T serinin yeni üyesi Turkcell MaxiPLUS5’e 24 ay boyunca tarifesine ek ayda 5 ila 26 TL arasında fiyatlarla sahip olabilecek. İlk 3 ay boyunca ise 250MB internet ve 1 yıllık Turkcell TV Standart Paket hediye. Kurumsal hat sahipleri de 24 ay boyunca tarifesine ek ayda 5 ila 13 TLarasında fiyatlarla Turkcell MaxiPLUS5’e terfi edebilecek. Dileyenler Turkcell MaxiPLUS5’e 549TL peşin fiyatıyla da sahip olabilecek. Hazır Kart’lılarsa Turkcell MaxiPLUS5’i, ayda sadece 24 TL’ye 24 ay taksitle satın alabilecek. Üstelik 1 yıl boyunca, her ay 250 MB internet, sınırsız Facebook ve Turkcell TV Standart paketleriyle birlikte.

Emre Sayın: "Şimdiye dek yarım milyon T serisi telefon sattık"

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın şunları söyledi:
“Herkesi akıllı telefon sahibi yapma hedefiyle yola çıkarak kendi adımızla ilk telefonumuzu sunduğumuzdan bu yana yaklaşık yarım milyon T serisi cihaz sattık. Müşterilerimizin yüzde 90’ı akıllı telefonlarla ilk defa T serisi ile adım atmış. Kullanım alışkanlıklarına baktığımız zaman T serisi kullanıcılarının telefonlarının yeteneklerinden sonuna kadar yararlandığını, Turkcell’in mobil uygulama dünyasına büyük ilgi gösterdiğini görüyoruz.”

Mobil alışverişte magnet deneyimi

Turkcell MaxiPLUS5’in en yeni özelliklerinden biri NFC Magnet. Turkcell MaxiPLUS5 alanlar cihaz kutularından çıkacak özel üretilmiş buzdolabı magnetlerini cep telefonlarına okutarak özel olarak tasarlanmış bir mobil sipariş uygulamasını açacaklar. Magnet okutulduğunda telefonda otomatik olarak açılan Mobil Sipariş uygulaması üzerinden anlaşmalı firmaların ürünleri seçilerek sipariş verilebilecek. İlk etapta Aygaz, Burger King, ve Pürsu’nun seçilmiş ürünlerini sipariş vermek ya da Migros Sanal Market’e ulaşarak alışveriş yapmak mümkün olacak. Sayın, mobil alışverişe dönük olarak bu işbirliklerinin zaman içinde artacağını söylerken kampanyalı alışverişlerin de yakında başlatılacağını belirtti.

Turkcell MaxiPLUS5 Mobil Asistanla öne çıkıyor

Turkcell MaxiPLUS5‘in en dikkat çeken özelliklerindne biri ise Mobil Asistan uygulaması….İlk defa Turkcell MaxiPLUS5 sunulan Mobil Asistan fatura bilgileri, kalan bakiyeniz, hava durumu ve en yakın eczane gibi gibi sorularınıza yanıt veriyor. Kullanıcı sesli olarak sorduğunda, Mobil Asistan kullanıcıyı sesinden tanıyor, ve yanıtlıyor.