AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Turkishtime Aralık sayısı bayilerde

Barış Soydan

38 KAPAK

 NETWORK ŞİRKETLER DÖNEMİ

Hemen her alanda bir fenomen haline gelen sosyal ağ teknolojileri, bireylerin ve toplumların yaşamını değiştirdiği kadar şirketlerin çalışma kültürünü de değiştiriyor. Bu teknolojilerin getirilerinden tam anlamıyla faydalanan ağ tabanlı yani network şirketler tahmin edilmeyecek avantajyar elde ediyorlar. McKinsey Global Institute'ün "Sosyal Teknolojilerle Değer ve Üretkenliğin Önünü Açmak" konulu araştırmasına göre, şirketler değer zincirinin hemen her basamağında sosyal teknolojilerden etkili biçimde faydalanırsa ekonomide yılda 900 milyar ila 1.3 trilyon dolar ek değer yaratabilir.

27 DİJİTAL TREND

Google, TV'de yine deneyecek

Google minik USB cihazı Chromecast, internet TV sektörüne farklı bir hava getirecek.

62 ARAŞTIRMA

Eğitim 2.0

Dijital devrim öğrenme süreçlerini, eğitimciye ve okullara bağlı olmaktan çıkardı. Şimdi etkileşimli uzaktan eğitim modelleri revaçta.

78 İHRACAT

Model nasıl değişti?

Kriz, tekstil ve hazır giyim ihracatında adeta modeli değiştirdi. Daha az fakat hızlı üretim stratejisine dönem Avrupa ülkeleri, buna en iyi uyum sağlayan Türkiye'ye yöneldi.

84 FİNANS 

Sınırsız seçenek, sınırsız hizmet

Finans sektörünün şu günlerde en dinamik segmentleri arasına giren "özel bankacılık"ta hizmetler kişiye özel veriliyor.

100 YATIRIM 

Türkiye, globalleri ihya etti

Çok konuşulan Türkiye'nin tüketim dinamizmi küresel şirketlerin cirolarında sir "Turkey effect" (Türkiye etkisi) yarattı. Uçaktan kişisel teknolojiye kadar birçok alanda faaliyet gösteren global markalar daralan küresel pazarlar karşısında nefes aldı.

108 YATIRIM

Fonlar 2013'te de alıma devam etti

2013'te şirket birleşme ve satın almaları, Türkiye açısından geçen yıllara göre durgun geçse de özel sermaye fonlarının satın almaları devam etti. Bu yıl, fonlara çekici gelen şirketlerin başarılı evlilik hikayelerine sahne oldu.