ARGE 250


TURKISHTIME "OCAK 2014 ÖZEL SAYISI" BAYİLERDE!

Ersin Kaplan

GELECEĞİN YENİ FIRSATLARI
Fırsat algısındaki paradigma değişiyor. Yakın gelecek yepyeni bir iş dünyası yaratıyor. Geleceğin trend alanlarında hızlı çıkış yakalamak için şimdiden bu fırsat ortamını anlamak şart.

Zorlu bir 2014 olacak
Türkiye’deki siyasi gerilim ve belirsizlik ile FED’in tahvil alımlarını azaltma kararının çakışmış olması önemli sorun. Gelişmeler, elbette yatırımcıları olumsuz etkileyecek, sermaye hareketlerinde ve döviz kurlarında oynamaya neden olabilecek.

Güçlü kadın riski seviyor
Söz konusu risk olunca erkeklerin kadınlardan hep bir adım önde olduğu düşünülür. Ancak, Merrill Lynch’in yeni araştırması, yatırımda risk almada kadınlar ve erkekler arasında bir fark olmadığını ortaya koydu.

Dijitalleşen milyar dolarlar kazanıyor
Kendi iş kolunda yeni dijital uygulamaları hayata geçiren ve tüketicilere dijital metasistem yaratan şirketlerin, piyasa değerlerinin daha çok arttığı ortaya konuldu.

Rekabette yenilikçiliğin ve farklılığın peşini bırakmadık
İnovasyon, şirketleri geleceğe taşıyan en hızlı ve güçlü araç. Bu sayımızda inovasyonun izini, Arzum Elektrikli Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ile sürdürdük.

'Lüks'e yakın marka: Subaru
Japonların SUV uzmanı mütevazı otomobili Subaru, 2014'te Türkiye’de en hızlı büyüyen marka olacak. Subaru'nun Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle, “Biz lüks otomobil markası değiliz ama parası olanların aldığı araçlar satıyoruz” diyor.

AYIN OTOMOBİLİ
Opel Insignia Sports Tourer
Geçen Kasım'da yollara çıkan Opel Insignia Sports Tourer, gelişmiş teknolojik sistemleri ve yeni teknoloji SIDI motoru ile dikkat çekiyor. İşte yeni Insignia ile ilgili detaylar…