AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Turkishtime'ın Aralık sayısında neler var?

Turkishtime Dergi
  • 100 konut projesi

İnşaat maliyetlerinde yüzde 15’lik maliyet artışı, fiyatlara yansıtılmış değil. Konut yatırımı için doğru zaman... İşte gündemdeki 100 inşaat projesi ve bölgelerinin en uygun projeleri…

 

  • Kayseri potansiyelini keşfediyor

Turkishtime ve BASF’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Şehirler Rekabet Stratejileri Ortak Akıl Toplantıları’nın ilkinde Kayseri Sanayi Odası Başkanı / Güven Mühendislik ve Anka Elektrik Ortağı Mehmet Büyüksimitci, Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Mestaş Metal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rahmi İncetan liderliğinde ve Prof. Dr. Kerem Alkin moderatörlüğünde Kayserili iş insanları, şehrin geleceğine yön verecek stratejiyi çizdiler.

 

  • Perakendenin Endüstri 4.0 ufku

Turkishtime ve BAU’nun işbirliğiyle düzenlenen ‘Endüstri 4.0 Ortak Akıl Toplantıları’nın 5.’sinde ise perakende liderleri, BMD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel liderliğinde ve BAU Hükümet ve Liderlik Okulu Başkanı Doç. Dr. Burak Küntay moderatörlüğünde, sektörün dijital dönüşüm stratejisini masaya yatırdılar.

 

  • Bakliyat ve hububat sektörünün yeni rotası

Turkishtime ve Halkbank’ın işbirliğiyle düzenlenen ‘Ortak Akıl Toplantıları’nın 19.’sunda Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı / Arbel Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan liderliğinde ve Prof. Dr. Emre Alkin moderatörlüğünde, bakliyat, hububat ve yağlı tohumlar sektörü liderleri, sektörün geleceğine yön verecek stratejiyi çizdiler.

 

  • SAAS rüzgârı: Yazılım kiralayan startup’ların yükselişi

SaaS ile yazılıma on binlerce, hatta yüz binlerce dolar vereceğinize aylık cüzi bir fiyata kiralayabiliyorsunuz. SaaS ekosistemi içinde yar alan yazılım şirketleri Türkiye’de de yükseliyor.

 

  • Körfez gerginliği mi, 'kuşak-yol' rekabeti mi?

Prof. Dr. Kerim Alkin yazdı… Doğu ve Güney Doğu Asya'dan Afrika'ya uzanacak 'kuşak-yol' projesi, hiç şüphesiz kalıcı başarı için Orta Doğu ve Körfez'de de barış ve istikrarı gerektirmekte.

 

  • Kadın müşteriyi en iyi kadın yönetici anlar

Marketing Konseyi’nin gündeminde bu ay kadınlara yönelik pazarlama vardı. Kadın yöneticilerin pazarlamaya nasıl eşsiz bir değer kattıklarını konuştuk.

 

  • Bu seviyeden Bitcoin alınır mı?

Bu seviyeden Bitcoin alınır mı? Kısa sürede köşeyi dönmek isteyenler bu soruyu tartışa dursun, biz Bitcoin’le gelen Blockchain devrimini tartışalım.

 

  • Apple’ın kreatif direktörüyle 1 gün

Apple’ı dünyanın en değerli markası yapan güç efsanevi kurucu başkanı Steve Jobs ise, Steve Jobs’ı da işdünyasının en başarılı yöneticisi yapan iki kişi Jony Ive ve Ken Segall’dır derler… Brand Week için Türkiye’ye gelen Segall’le bir gün geçirdim…

 

  • E-ticarette başarının sırrı

LC Waikiki, dijital dönüşümde en başarılı şirketlerden biri. LC Waikiki E-Ticaret Direktörü Salih Yılmaz anlatıyor...