ARGE250


Türkiye’nin 100 önde gelen sigorta brokerı nerede buluştu?

Barış Soydan

 

Dünyanın en büyük yangın ve sorumluluk sigortacılarından ACE Group’un müşterilerine sunduğu Finansal Sigortalar ve Sorumluluk Sigortaları hakkında tanıtım toplantısı Türkiye’nin 100 önde gelen brokerının katılımıyla 19 Mart’ta Renaissaince Hotel’de gerçekleşti.ACE

Toplantıya ACE Türkiye Genel Müdürü Ebru Gürtan, Finansal Sigortalar Müdürü Sare Bayat ve Sorumluluk Sigortaları Müdürü İlke Kutlu ev sahipliği yaparken, Türkiye’deki sigorta profesyonelleriyle bir araya gelmek için ACE Avrasya ve Afrika Bölge Başkanı Giles Ward ve ACE Finansal Sigortalar Avrasya ve Afrika Bölge Müdürü Grant Cairns de katıldı.

ACE European Finansal Sigortalar Müdürü Sare Bayat ve ACE Sorumluluk Sigortaları Müdürü İlke Kutlu’nun da kendi uzmanlık alanları ile ilgili bilgi verdiği toplantıya brokerlar büyük ilgi gösterdi. Sare Bayat, Türkiye’deki yönetmeliklere uyumluluk odaklı yönetici sorumluluk sigortasına dair tanımlara açıklık getirerek ACE’in Finansal Sigortalar alanındaki kapasitesini ve iddiasını somut biçimde ortaya koyan yaşanmış örnekleri paylaştı. ACE’in Aralık 2013’te sonuçlarını açıkladığı bir araştırmaya göre Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da şirketlerin yüzde 44’ü, firmaları için yönetici sorumluluklarına dair riskin artabileceğinden kaygılanıyor.

İlke Kutlu ise otellere, perakende sektörüne, kiracılara, etkinliklere ve eğlence merkezlerine, enerji santralleri ve şantiyelere sunulan ve üçüncü şahıs ile ürün sorumluluklarını da içeren Sorumluluk Sigortaları hakkında bilgiler verdi. Sorumluluk Sigortaları kapsamında ürün geri çağırma, çevresel zararlar ve klinik deneylere dair sigortalar da bulunuyor.

ACE Türkiye Genel Müdürü Ebru Gürtan şöyle konuştu: “ACE olarak Türk şirketlerin sorumluluk risklerinin önemi ile ilgili farkındalığı konusunda brokerların çok önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu yaklaşımla Türkiye’de Finansal Sigortalar ve Sorumluluk Sigortaları alanlarında brokerlarla el ele vererek en iyi çözümleri geliştirmek için çalışıyor, müşterilerimiz için zaten yeterince zorlayıcı olan süreçleri aşmalarına destek olmayı hedefliyoruz. Kapsamlı ürünlerimiz hakkında onlara güncel bilgiler vererek, müşterilerine sundukları ürün portföyüne kişiye özel çözümler sunan uzman risk yönetimi ekiplerimizin desteği ile katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz”.

ACE Group’un bölgedeki faaliyetleri hakkında bilgiler veren ACE Avrasya ve Afrika Bölge Başkanı Giles Ward ise “Türkiye’de sigorta sektörüne dair gelişmeleri memnuniyetle izliyoruz. ACE olarak alanında uzman ekiplerimizle sunduğumuz ihtiyaca özel hazırlanan sigorta programları, Türkiye’deki ulusal ve çokuluslu firmaların risk yönetimine yeni bir boyut getirecek” açıklamasında bulundu.