ARGE 250


Türkiye’nin interaktif bilgi ve paylaşım portalı Bloginddeks.com açıldı

Elif Akın

Bağımsız yayıncılığı destekleyen, blogların sosyal medyanın en büyük gücü olduğuna inanan Bloginddeks, editörler tarafından bloglardan seçilmiş içerikleri kaynak göstererek yayınlıyor ya da link vererek ilgili bloga yönlendiriyor. Portalda alışveriş, moda, yaşam, spor, gezi, teknoloji, kültür-sanat, aile, yemek, hobi gibi kategorilerde yazılmış bloglara ulaşmak mümkün.

Bloginddeks’te okuyucular blogları tercihlerine göre takip edebiliyorlar. Üye olarak bloggerlar ile ya da diğer okuyucular ile etkileşimde bulunup fikir alışverişi yapabiliyorlar. Gelişmiş arama uygulaması sayesinde aradıkları kelime ile ilgili yazılan yazılara kolayca ulaşabiliyorlar. Kullanıcılar aynı zamanda kendi blog yazılarını ekleyebiliyor ya da blog önerebiliyorlar.

Bloggerlar, Bloginddesk sayesinde yeni takipçiler kazanabiliyor ve daha geniş kitlelere bloglarını tanıtma olanağına kavuşuyorlar. Bloginddesk geniş yazar ve blogger katılımı ile diğer tüm bilgi ve haber portallerinden ayrılırken farklı fikirlerin çarpıştığı, yazarla okuyucunun ilgili içerik üzerinde tartışabildikleri interaktif  bilgi ve paylaşım portalı olarak öne çıkıyor.