AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Türkiye'nin Kadın Girişimcisi olmak için son gün 31 Temmuz

1 Nisan 2014'te başvuruları başlayan Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nın başvuruları 31 Temmuz 2014 Perşembe günü son buluyor.  Ağustos ayı boyunca başvuran projelerin değerlendirileceği yarışmada ödüller ve dereceler 10 Eylül 2014'te düzenlenecek bir ödül töreni ile açıklanacak.

Kadın Girişimcileri Destekleme Derneği (KAGİDER) öncülüğünde gerçekleştirilen "2014 Yılı Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması" başvuru sürecinde son 20 güne girildi. Ülkemizdeki kadınların ticari ve sosyal "girişimci ruhunu" ortaya çıkartarak, Türkiye'deki kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkelerin seviyesine yükselmesi için katkıda bulunmak amacıyla bu yıl sekizinci kez düzenlenen yarışmaya Ağustos 2014’e kadar başvurmak mümkün.

Türkiye’de yaşayan, işletmesinde hakim ortak olan, işletmesinin yıllık cirosu 40 milyon TL’nin altında olan tüm kadın girişimcileri katılabileceği yarışmada ödüller "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci", "Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci", "Kadın Sosyal Girişimci" ve "Kadın Girişimci" dallarında verilecek.