ARGE 250


Twitter, Instagram'la rekabet etmeye hazırlanıyor

Ferhat Gök

Geçtiğimiz günlerde Amerika'da yaşanan Sandy fırtınasında vatandaşlardan tarafından çekilen binlerce fotoğraf sayesinde fırtınayla ilgili son gelişmelere saniye saniye ulaşılabilen Instagram, paylaşım platformu olarak büyüyen başarısını da perçinlemiş oldu.

Bir yıl içinde 30 milyon kullanıcıdan 100 milyon kullanıcıya ulaşan platform rakiplerinin de yakın takibinde. Facebook tarafından satın alınan Instagram'la rekabet etmek isteyen Twitter yeni bir fotoğraf filtreleme uygulamasını Twitter'a ekleyeceğini duyurdu.

The New York Times'ın haberine göre Twitter, mobil uygulamasına, fotoğraflarınızı sepya, siyah beyaz, retro gibi farklı tonlarda yeniden düzenlemenize imkan verecek yeni bir uygulama ekleyecek.  Böylece Twitter kullanıcıları Instagram'a ihtiyaç duymadan platforma ekledikleri fotoğrafları yeniden düzenleyebilecek.

Yeni uygulama özellikle hayranlarıyla içerik paylaşmak için platformu kullanan ünlüleri memnun edecek ve işlerini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Facebook'un yaptığı gibi Instagram benzeri bir siteyi satın almak isteyen Twitter'ın piyasada Instagram'a rakip olabilecek kadar iyi bir fotoğraf paylaşım networkü bulamadığından kendi başının çaresine bakmayı tercih ettiği konuşuluyor.