ARGE 250


Unilever, NGN Cloud hizmeti almaya başladı

irem sertbaş

Unilever, dijital dönüşüm yolunda attığı önemli adımlardan biri olan “Galata Projesi” için teknoloji ortağı olarak  NGN’i tercih etti.

Unilever, Türkiye’de 8 fabrikası ve 5.000’i aşkın çalışanıyla sürdürülebilir büyümesine devam ediyor. Türkiye portföyünde Domestos, Elidor, Toni&Guy, Lipton, Algida, Magnum, Vaseline gibi markaları yer alan Unilever, 190’dan fazla ülkede satılan ürünleri ile her gün 2 milyar tüketiciye ulaşıyor.

Unilever, sürdürülebilir büyümesini yenilikçi projelerle destekliyor. Dijital dönüşümün temelinde artan performans, verimli sistemler ve kesintisiz hizmet faktörlerinin yer aldığının altını çizen Unilever BT Altyapı Müdürü Ulaş Işık, Galata Projesi’nin Türkiye’nin en büyük e-ticaret projelerinden biri olacağını belirtiyor.

NGN Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer, “Unilever ile ses getirecek, iddialı bir projeye imza attık ve işbirliğimizi de çeşitli alanlarda artırarak devam ettiriyoruz. Unilever’in memnuniyetini sağlamak ve her türlü teknoloji ihtiyaçlarında çözüm üretebilmek adına NGN olarak elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz. Galata Projesi’nin tüm altyapı ve yönetilen hizmetlerini sağlamakla beraber, esnek ve kolay büyüyebilir cloud ortamında sunucuların ve web hizmetlerinin lisanslaması, belirli SLA’ler ile müşterimizin işletim sistemi, database yönetimi, mail ve güvenlik hizmetlerinin yönetimini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, proje altyapısı için danışmanlık gibi süreçlerde de destek oluyoruz.” dedi.