Turkishtime AR-GE 250


Vestel akıllı telefon üretecek

Samet Öztürk

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel'in çalışan ilk akıllı telefon örneklerinin birkaç ay içerisinde tanıtılacağını, en geç yıl sonuna da üretimin başlayacağını bildirdi.

Vestel City'nin Mega Fabrikalar belgeselinin tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, Vestel'in, National Geographic Channel'in dünyaca ünlü markalara yer verdiği Mega Fabrikalar belgesel serisine giren dünyanın ilk elektronik ve beyaz eşya firması, Türkiye'nin ise ilk markası olduğunu söyledi.

Türkiye'den bir markanın seriye girmesinin hayal edilmesi zor bir gelişme olduğunu dile getiren Erdoğan, ülkenin tanıtımı açısından Türkiye'den böyle bir firmanın çıkmasının çok heyecan verici olduğunu ifade etti.

Erdoğan, ''Türkiye, Orta Doğunun, Asya'nın, Avrupa'nın üretim üssü olsun söylemlerinin döndüğü bir yerde çok somut bir gerçek var. Vestel, Mega Fabrikalar'a konu oluyor ve önce Türkiye'de sonra ise tüm dünyada izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Bunu çok önemsiyoruz. Hem Türkiye'nin tanıtımında hemde Türkiye'nin gerçekte dünya kalitesinde üretim yapabileceğini, dünya skalasında mega fabrika olabileceği kanıtladığı için de gururluyuz'' diye konuştu.