Turkishtime AR-GE 250


Vodafone Türkiye, TED’in resmi global destekçisi oldu

Elif Akın

“Yaymaya Değer Fikirler” sloganıyla, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteren ve fikir önderlerini dünyayı değiştiren yenilikçi fikir ve eylemlerini 18 dakikalık etkili ve çarpıcı sunumlar halinde paylaşmaya davet eden TED’in kurumsal destekçileri arasına Vodafone Türkiye de katıldı.

25-29 Haziran tarihleri arasında Edinburgh’da gerçekleşecek TEDGlobal Konferansı, 27’inci yılında “Radikal Açıklık” temasıyla, birbirine bağlı bireylerin ve toplumların dünyasında yaratıcılık, şeffaflık ve işbirliği kavramlarını ele alacak. Dünyanın farklı ülkelerinden, çeşitli disiplinlerden 70 konuşmacıyı bir araya getirecek TEDGlobal Konferansı, bu yıl ilk kez TED ve Vodafone Türkiye işbirliğiyle Türkiye’de fikir önderlerinden oluşan daha büyük bir kitleyle buluşacak.

Vodafone Türkiye, TED’in global partneri sıfatıyla, dört günlük TED Global Konferansı boyunca Türkiye’deki iş ortaklarını Edinburgh’daki etkinliği gerçek zamanlı ve canlı izlemek üzere Vodafone Maslak Plaza’ya davet ederek, genel merkezini Türkiye’nin fikir önderleri için bir buluşma ve fikir paylaşma platformuna dönüştürecek. Vodafone Türkiye böylelikle dünyanın en ilham verici fikirlerinin buluştuğu TED’i ve bu platformun yaratıcı ruhunu Türkiye’de daha fazla kişi için erişilebilir kılma yolunda önemli bir görev üstlenecek.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, TED’in Türkiye’de mobil iletişim sektöründeki ilk destekçisi olmaktan büyük heyecan duyduklarını kaydetti. TED ile Vodafone Türkiye’nin misyon ve vizyonlarının bireyler ve toplumlar arası iletişimi güçlendirecek platformlar sunma ilkesinde örtüştüğünü vurgulayan Timuray, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, mobil iletişim teknolojileri konusunda 30’u aşkın ülkeden beslenen birikimimizle, Türkiye’nin bilgi toplumu olması yolunda değer yaratmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar Türkiye’de bilgiye erişimde fırsat eşitliği yaratmak, sayısal uçurumu kapatmak; herkesin bilgiyi paylaşıp zenginleştirdiği bir Türkiye yaratmak yolunda önemli adımlar attık. TED işbirliğimiz ile bu çabalarımızı bir adım daha ileriye taşıyoruz. Özellikle akıllı telefon ve tabletlerin sağladığı erişilebilirlik sayesinde TED’in yaratıcılığı ve yenilikçiliği geliştiren uluslararası platformlarından, Türkiye’de daha fazla sayıda birey ve kurumun haberdar olmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu yolla Türkiye’nin TED’in global platformunda yeşeren yaratıcılık ve yenilikçilik süreçlerine daha fazla katılımını ve entegrasyonunu sağlamayı hedefliyoruz. Müşterisini faaliyetlerinin merkezine yerleştirerek Türkiye’nin güven markası kimliğini her geçen gün pekiştiren, sağladığı üstün mobil iletişim ürün ve hizmetleriyle bireylerin hayatında olumlu bir fark yaratmayı ilke edinen Vodafone Türkiye’nin, TED ile çıktığı bu yolculuğun uzun soluklu ve inovatif bir yolculuk olacağına inancım tam.”

Vodafone Türkiye ile TED işbirliğine ilişkin bir açıklama yapan TED Global Ortaklıklar Bölümü Başkanı Ronda Carnegie ise Vodafone Türkiye ile yapılan işbirliği hakkında şunları söyledi:

“Türkiye’de giderek daha fazla sayıda insana ulaşırken Vodafone Türkiye gibi değerli bir kurumla yapılan işbirliği bizim için çok kıymetli. Bu yolla, fikirleri dünya çapında yayma misyonumuza katkı sağlayacak önemli bir işbirliğine de imza atmış oluyoruz.”