Turkishtime AR-GE 250


Vodafone Türkiye’nin hedefinde 55 milyon var

Turkishtime Dergi

Vodafone Türkiye, yeni kampanyası ile “herkes için mobil internet” atağına geçtiğini duyurdu. Şirket, yeni kampanyası kapsamında tüketicilere yeni mobil internet tarifeleri ve Vodafone markalı yeni tabletler sunacak.

Yeni kampanyasını düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Vodafone Türkiye ilk olarak yeni Süper İnternet paketlerini tanıttı. Yeni kampanyada kotasını dolduran aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alarak kullanıma devam edebiliyorlar. Üstelik daha önce promosyonlu internet paketi almayanlar için paketler ilk ay ücretsiz sunuluyor.

Geçen şubat ayında Türkiye’de ilk operatör markalı tableti piyasaya sunan Vodafone Türkiye, yeni kampanyası çerçevesinde şimdi de Smart Tab II’yi iki farklı boyutta abonelerinin beğenisine sunuyor. 7 ve 10 inçlik boyutlardaki Smart Tab II ile birlikte birçok popüler uygulamanın yanı sıra ilk 2 bin 500 aboneye Lig TV yarı sezon maçları ücretsiz sunulacak. Smart Tab II, günde 1 TL’den başlayan fiyatlarla ve kotasını aşmayan internet paketleri ile Vodafone’lularla buluşacak.

Yeni Süper İnternet Kampanyası çerçevesinde yeni reklam çalışmalarının de yer alacağının bilgisini veren Vodafone Türkiye; ilk reklamını da basın mensupları ile paylaştı.

Gökhan Öğüt: “Türkiye’de de mobil internette liderliğe oynuyoruz”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, toplantıda yaptığı konuşmada iletişimin sabitten mobile kaydığını ve bugün toplam konuşmaların yüzde 9’unun sabit, yüzde 91’inin de mobil olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu yıl mobil genişbant internet kullanıcı sayısı, sabit interneti geçti. Toplam 19.3 milyon internet aboneliğinin 11.6 milyonu mobil abonelik. Temmuz 2009’da sunulmaya başlanan 3G’den yararlanan abone sayısı, Eylül 2012’de 40 milyonu geçti.”

Vodafone’un global birikimi ile mobil genişbant internette iddialı olduğunu vurgulayan Gökhan Öğüt, şöyle konuştu:

“Türkiye’de de mobil internette liderliğe oynuyoruz. 2012-13 mali yılının Nisan-Eylül 2012 dönemine ait yarıyıl sonuçlarına göre, mobil internet gelirlerimiz geçen yılın aynı dönemine göre %101, data gelirlerimiz de %54 arttı. Şebeke ekipman sayımız üç yılda ikiye katlandı. 2009’dan 2012’nin ilk yarısına kadar yaklaşık 4 milyar TL yatırım yaptık. Vodafone Türkiye olarak faaliyetlerimizin ekseni ve odağımız müşteri deneyimini geliştirmek. Bu nedenle modern ve kaliteli teknolojiye sürekli yatırım yapıyor, altyapımızı yeniliyoruz. Her daim erişilebilirlik için sürekliliğe ve operasyonel mükemmelliğe odaklanıyoruz. Böylece; abonelerimizin yaklaşık %35’i mobil internet kullanıyor, her iki abonemizden biri 3G abonesi.”

Her 10 mobil telefon abonesinden 6’sının “cepten internete ihtiyacı yok”

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal da 2011’de başlattıkları Süper İnternet ile cepten internette fırsat eşitliği hareketine devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“GFK’nın yaptığı araştırmaya* göre, Türkiye’de her 10 mobil telefon abonesinden 6’sı “cepten internete ihtiyacım yok” diyor, 4’ü cepten interneti pahalı buluyor, 4’ü kota takibinin zor olduğunu belirtiyor. Oysa dünya her saniye değişiyor. Dünyada her saniyede 4 bin 500 tweet atılıyor, Facebook’ta 32 bin ileti beğeniliyor, 55 bin youtube videosu izleniyor ve 55 bin Google araması yapılıyor. Değişen dünyayı takip edebilmek için sürekli bağlı olmak gerekiyor. Abonelerimiz Süper İnternet ile hayatı yakalasınlar diye mobil internette yepyeni bir dönem başlatıyoruz.. 10 MB’dan 1 GB’a kadar paketlerin kotası dolunca aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alabiliyor. Abonelerimize paket kotalarının %80’ine ve %100’üne gelince gerçek zamanlı bilgilendirme SMS’i gönderiyoruz. Üstelik daha önce promosyonlu internet paketi almayanlar için paketleri ilk ay ücretsiz sunuyoruz. Herkes cepten internet keyfini doya doya yaşasın diye indirimli fiyatlarla 100 MB mobil interneti 9 TL, 250 MB’ı 12 TL, 500 MB’ı 17 TL, 1 GB’ı da 21 TL’den sunuyoruz.”

Vodafone Smart Tab II teknik özellikler

Smart Tab II - 10 inch

- Birçok popüler uygulama ile birlikte Lig TV yarı sezon maç izleme keyfi ilk 2.500 kullanıcıya ücretsiz
- 250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleri
- 1280x800 ekran çözünürlüğü
- Android ICS 4.0 işletim sistemi
- 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci
- 16 GB ‘lık dahili hafıza
- Çift kamera: arka kamerası 5 MP, ön kamerası 1.3 MP
- İnce ve hafif tasarım
- İsteğe bağlı abonelerin satın alabileceği klavye
- 10 saatlik pil ömrü
- 580 gram ağırlık

Smart Tab II - 7 inch

- Piyasadaki en uygun fiyat/performans dengesine sahip tablet
- 250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleri
- 1024x600 ekran çözünürlüğü
- Android ICS 4.0 işletim sistemi
- 1.0 GHz tek çekirdekli işlemci
- 4 GB’lık dahili hafıza, isteğe bağlı olarak 8-16 GB’a yükseltilebilir
- 2 MP kamera
- Yaklaşık 5 saatlik pil ömrü
- 400 gram ağırlık