ARGE 250


Yatırımın meleklerinden inploid.com’a destek

Turkishtime Dergi

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, dernek üyelerinin yatırım yapmak için inploid.com’u seçmesinin sebeplerini, girişimcilerinin son derece akıllı ve vizyoner olmaları ile iş fikrini çok beğenmeleri şeklinde açıkladı. Türkiye’de bu konuda boşluk olduğunu gördüklerini ve yatırım kararlarını bu doğrultuda aldıklarını ifade eden Kurttepeli, teşvik ve mentorluk isteyen, insanların ilgi alanları ve uzmanlıkları çevresinde bilgi paylaşımına olanak veren, sosyal iletişim ve tecrübe ağı olan inploid.com’a da 300 bin TL’lik destekte bulunacaklarını söyledi. Galata İş Melekleri üyeleri bundan sonra şirketin değerleme ve ikinci tur yatırım alma süreçlerinde de yardımcı olacak.

Proje Lider Yatırımcılığını üstlenen Sina Afra ise inploid.com’un kendileri için heyecan verici bir çalışma olduğunu, heyecanını ise uluslararası potansiyelinden ve girişimcilerinden aldığını ifade etti. Afra, Galata İş Melekleri üyelerinin projeye destek kararının en önemli sebebinin de, Türkiye’den uluslararası bir projenin çıkması arzusu olduğunu belirtti.

inploid.com, insanların merak ettiklerini ilgi ve uzmanlık alanlarına göre ayrılan topluluklara sordukları ve kullanıcıların her konuda tecrübelerini paylaştıkları kaliteli bir bilgi platformu olmasıyla dikkat çekiyor. İlgi alanları sayesinde her kullanıcı kendisi için önemli olan konuları belirli alanlar yaratarak paylaşıyor ve kullanıcılar bu alanlardaki paylaşımları da ayrı ayrı takip ederek kendisi için önemli olan bilgiye odaklanabiliyor.