Turkishtime AR-GE 250


YENİ YILIN İLK SAYISI BAYİLERDE

Barış Soydan

Türkiye'nin en çok kazandıran CEO'ları

Son beş yılda Koç Holding’in değeri 22.6 milyar TL arttı. CEO Turgay Durak’ın sırrı, Koç’u iç pazara bağımlı olmaktan kurtarıp dünyaya açmaktı. Garanti’nin değerini 17.2 milyar TL artıran Ergun Özen’in sırrı, Hazine bilgisini teknoloji ve inovasyona yönelik ilgiyle birleştirmekti. Sabancı Holding’in değerini 11.8 milyar TL artıran Zafer Kurtul ise Akbank’tan gelmesine rağmen topluluğu finans dışı alanlarda büyüttü.

Yarı yarıya düşen petrol fiyatları: Nimet mi, lanet mi?
Suudi Arabistan fiyatların hızla gerilemesine rağmen üretimi kısmayacağını açıkladı. Fiyatlar 2015’te de düşmeye devam edebilir.

15 dev şirketten 15 toplantı sırrı
Başarılı ve verimli toplantı gerçekleştirmek, birçok şirket için bir sorun haline geldi. Oysa ki dünyanın en değerli şirketlerinin verimli toplantı yapmak için ‘küçük’ sırları var.

Twitter'da takip etmeniz gereken 50 adres
Ekonominin önde gelen kurumlarından en popüler akademisyenlere kadar işte Twitter'da takip edilmesi gereken Türkiye'deki 50 adres!

İyimserden karamsara, 2015 için öngörü
Ekonomistler, 2015’te Türkiye’nin yüzde 3 büyüyeceğinde hemfikir. Yine de genel seyirle ilgili farklı tahminler yapıyorlar.

Markaların # stratejileri
Sosyal medya takipçilerinin yüzde 71’i hashtag kullanıyor. Ancak bu işin de püf noktaları var. İşte şirketler için hashtag kullanma rehberi...

İş dünyası 2014’te bu kitapları okudu
İş dünyası geçen yıl en çok “Savaş Sanatı” ve “Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital”ini okudu.

Yoksa ilaççılar kendileri etti, kendileri mi buldu?
İlaç sektöründe bir süredir devam eden ciddi bir tartışma var. Şirketler, Sağlık Bakanlığı’nın indirimli ilaç fiyatları uygulamasına isyan ediyor.

Bulut bilişim hakkında 10 soru
“Turkishtime Yeni Ekonomi Okulu”, gündemdeki teknolojilerileri, bilişime yabancı olanların da kolayca anlayabileceği bir dilde anlatıyor. İlk dersimiz bulut bilişim!

Galatasaray nasıl battı, nasıl kurtulur?

Rakamlar, kulübün son başkanı Ünal Aysal döneminde iflas noktasına geldiğini gösteriyor. Çare, kemer sıkma…

İhracatta yeni fırsatlar
İhracatçılar yeni pazarları kovalamaya devam ediyor. Tekstil, halı, beyaz et ve zeytinyağı ihracatta hedef yükselen sektörlerden bazıları.

Carrefoursa'nın agresif büyüme planı
Değişim dönemini tamamlayan Carrefoursa'da şimdi gündem büyüme... CEO Mehmet Nane, “Stratejimizi globalleşme üzerine kurduk” diyor.

Milyar ciro sınırındaki şirketin sırrı

İSO BİRİNCİ 500'de kendine yer bulan dört kuyum markasından biri olan Karakaş Atlantis'in 'göz kamaştıran' bir öyküsü var...

1915'in tazminatı

1915’in 100. yılı olması dolayısıyla gündemdeki konulardan biri tazminat. Rakamın sanılanın çok altında olduğunu savunan da var, 100 milyar dolar olarak hesaplayan da…

ALTIN ÖZEL EKİ
200 milyar dolarlık kaynak
Bankaların altın hesapları, yastık altındaki serveti Türkiye ekonomisine kazandırıyor!Turkishtime, altın bankacılığı ürünleri ve hizmetlerini masaya yatırdı.