ARGE 250


YouTube Music Key ile reklamsız müzik keyfi

Google "Google Play Music" hizmetiyle reklamsız bir YouTube'ı karıştırarak hazırlayacağı müzik aboneliğinin kullanıcılara aylık 10 dolara mal olacağını açıkladı.

Android Police'in haberine göre hizmetin adı YouTube Music Key olacak ve hizmet üzerinden reklamsız müzik yayımlanacak. YouTube konuyla ilgili henüz bir yorum yapmazken Google hisseleri bu yıl birkaç gün öncesine kadar yüzde 5.6 yukarıda seyrediyordu ve S&P 500'ün peşinden geliyordu.

Şu an için YouTube mobil uygulaması, sadece ekran ve uygulama açıkken çalışıyor. Bu ödemeli hizmet ile Google kullanıcılara YouTube'daki müzikleri dinlerken daha fazla esneklik tanımayı hedefliyor.  Haberde Google'ın, YouTube'un sunduğu özel video ve düzenleme özelliklerini kullanırken Google Music'de hali hazırda bulunan şarkıları da sunabileceği belirtiliyor. Bu hizmetin tam olarak ne zaman sunulacağıyla ilgili bir bilgi ise bulunmuyor.

Müzik yayını yapanların öncüleri Google, Spotify, Pandora, YouTube ve Apple'ın Mayıs'ta 3 milyar dolara aldığı Beats Music'in hepsinin pazar payı için birbirleriyle savaşması piyasayı giderek doyum noktasına ulaştırıyor.