ARGE 250


Zor uyuyan 10 başarılı iş insanı

Turkishtime Dergi

Harvard Business Review’in araştırmasına göre uykusuzluk insan bedeni üstünde alkol etkisi yaratıyor. Ancak en başarılı iş adamları ve liderlere baktığımızda onların pek de uyuyamadığını söyleyebiliriz. Eğer siz de uykusuzluğa rağmen yorgun olmayan şanslı kişilerdenseniz, uykuya pek de vakit ayırmayan 11 başarılı kişiyi sizler için listeledik.

1.Jack Dorsey, Twitter kurucusu ve Square CEO’su

Hiç uyumayan bir paylaşım platformunun kurucusu olmak bazen sizi uykudan mahrum bırakabiliyor. 2011’de, Twitter ve Square’de gününün 10’ar saatini harcadığını söyleyen Dorsey’in uyumak için sadece 4 saati kalıyor. Her sabah 05:30’da koşuya çıkmak da sabah rutininin bir parçası.

2. Donald Trump, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı

The Daily News’in haberine göre, Trump günün sadece 3 ya da 4 saatini uykuya harcıyor. Trump, günde 12 saat uyuyan birinin onun gibi 4 saatini uykuya ayıran biriyle yarışamayacağını da belirterek adete çok uyuyanlara meydan okuyor.

3. Indra Nooyi, PepsiCo CEO’su

CNN Money’e göre Nooyi, gün içinde 4 saatten fazla uyumadığını söylüyor. Az uyumaya üniversite yıllarında mezarlıkta çalışması nedeniyle alışık olduğu da bilgiler arasında.

4. Helena Morrissey, Newston Investment Management CEO’su

Morrissey, sabahları 5’te uyandığını, hatta bazen daha da erken güne başladığını söylüyor. Çocukları kalkana kadar maillere cevap vererek çalışmaya başlayan Morrissey, 6 saatten fazla uyumadığını, bu onu yorsa da başarılı olmak için çalışacak daha fazla saate ihtiyacı olduğunu ekliyor.

5. Tom Ford, moda tasarımcısı

Gucci’nin başına geçmesiyle firmanın değerini %90 arttıran Ford da günde sadece 3 saat uyuyor.

6. Tim Armstrong, AOL CEO’su

Armstrong rutinleri olan bir iş adamı. Sabah 5’te uyandıktan sonra saat 7’de çalışmaya başlıyor. Akşam 7’de de işten ayrılıyor. 6 saat uyumaya çalıştığını ve bunun onu yavaşlatmadığını söylüyor.

7. Julie Smolyansky, Lifeway Foods CEO’su

Genç yaşında babasından devraldığı Lifeway Foods’u günde 4 saat uyuyarak yönettiğini ve bunun onun için hiç de zor olmadığı söyleniyor.

8. Martha Stewart, Omnimedia kurucusu

Altında 4 dergi barındıran Omnimedia’yı yönetmek dışında bir de televizyon ve radyo programları serisi olan Stewart, 4 saatten az uyuyor.

9. Jeff Immelt, GE CEO’su

Immelt de günde sadece 4 saat uyuyanlardan. Immelt’e göre başarılı olmak için daha fazlasına da ihtiyaç yok çünkü 4 saat uyku da gününü aktif geçirmesine yetiyor.

10. Bob Iger, Disney CEO’su

Her sabah 4:30’da uyanıp güne spor yaparak başlayan Iger, bunun onu rahatlattığını ve bu sayede işe daha fazla odaklanabildiğini söylüyor.