AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Akrilik, Doymuş Poliester, Poliüretan ve Poliaspartik Ester Reçinelerde Uzman Ar-Ge Merkezi: Kempropol!

Turkishtime Dergi

Müşterilerinin ihtiyacı olan özel ürün geliştirmelerini yapabilecek Ar-Ge laboratuvarına, üretim tesislerine ve teknik ekibe sahip olan Kempropol, ürünleriyle; boya, kaplama, yapıştırıcı, tekstil, ahşap, kozmetik, marin, ayakkabı, deri, metal, kaplama, izolasyon, otomotiv, beyaz eşya, yapı kimyasalları sektörlerinin ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Kempropol Kimyasal ve Polimer Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak özellikle ithal edilerek ülkemize gelen termoplastik (1K) akrilik, termoset (2K) akrilik, doymuş poliester ve poliüretan reçinelerimizi ve çözümlerimizi; oto tamir boyaları, ahşap ve plastik kaplamalar başta olmak üzere, tüm endüstriyel kaplama uygulamaları için sunuyoruz. Yerli teknolojimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde tüm polimerlerimizin özelliklerini (OH sayıları, katı madde oranları, solvent bileşenleri, Tg değerleri, vb.), müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda modifiye ederek, laboratuvar ortamında en etkin ve uygun şekilde projelendirip, bu projeleri üretim altyapımız sayesinde en uygun yöntem ile ölçeklendirme (scale up) ve üretim işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Kempropol, müşterilerinin ihtiyacı olan özel üretimleri yapabilecek araştırma ve geliştirme laboratuvarına, reçinelerinin uygulamalarını yapabilecek uygulama laboratuvarına, üretim tesislerine ve teknik ekibe sahiptir. Kempropol bünyesinde isteğe uygun olarak terzi usulü; Akrilik Polimer & Kopolimer Solüsyonları ve Akrilik Polioller, Solventli ve Solventsiz Poliüretan Reçineler, Prepolimerler, Su Esaslı Poliüretan, Akrilik ve Poliüretan-Akrilik Hibrit Dispersiyonlar üretiyoruz.

Ürünlerimiz; boya, kaplama, yapıştırıcı, tekstil, ahşap, marin, ayakkabı, deri, metal, izolasyon, otomotiv, yapı kimyasalları sektörlerinde kullanılmaktadır.

KROL marka adımız ile tescillenmiş ürünlerimizi talep edilen ambalaj boyutlarında, İstanbul-Tuzla’daki Birlik OSB’de yer alan üretim tesisimiz ve depomuz vasıtasıyla, müşterilerimizin ihtiyaç miktarlarına göre tam zamanında teslimat usulü ile sunuyoruz. Kempropol; deneyimli ve kalifiye satış gücü ile müşterilerine gelişen teknoloji ve ürünler hakkında doğru bilgi ve polimeri sağlamaktadır.

Dr. Şebnem CAMADANLI
Ar-Ge Direktörü, Kempropol