ARGE 250


İzmir Eğitim Sağlık Sanayi Ar-Ge Merkezi'nden Plastik Sektörüne Profesyonel Dokunuş: Ims Polymers

Turkishtime Dergi

IMS Polymers olarak elektrik, elektronik, beyaz eşya, otomotiv, enerji, sağlık, inşaat, biyomedikal ve raylı ulaşım başta olmak üzere birçok sektör için fonksiyonel mühendislik plastikleri geliştirmekte ve üretmekteyiz. 

Çalışmalarına 2015 yılında, üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek amacıyla, Ege Üniversitesi ideEGE Teknopark bünyesinde başlayan IMS Polymers, akademik eksenli şekillenen ürün geliştirme süreci beraberinde, endüstriyel ölçekte üretim operasyonları için Turgutlu 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde, yaklaşık 18 bin 700 metrekare arazi içindeki fabrikasında 2016 yılı Eylül ayından itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. Ek olarak; inovatif ürün geliştirme öyküsüne yeni soluk katacak, arsa metrajı 11 bin 615 metrekare olan ikinci etap altyapı yatırım projesini de Ocak 2022 itibariyle başlattığını bildirmekten onur duyarız.  

Kurumumuzun en önemli gücü olan insan kaynağının fark yaratan vizyonu sayesinde; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde gerçekleştirilen 7. dönem TOBB Türkiye 100 araştırması kapsamında, 2017-2019 döneminin satış geliri artışı bakımında en hızlı büyüyen 100 şirket arasına da girmiş bulunduk.

Bilim ve mühendislik ışığında, 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatılmış, sürekli gelişimi hedefleyen, bağlılığı yüksek çalışanlar ile daha da büyümeyi amaçladığımız IMS Akademi ile 2022 iç eğitimlerimize devam etmekteyiz.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve kısa zamanda pazardaki önemli oyuncular arasına girmeyi başaran IMS Polymers’in yeni yılda da hedefi; bilim ışığında, yüksek katma değerli ürünleri ile iç ve özellikle dış pazarda önemli başarılara imza atmak, yatırımlarına ve Ar-Ge çalışmalarına ara vermeksizin devam etmek olacaktır.

Akın İŞBİLİR
Genel Müdür Teknik Yardımcısı, IMS Polymers