AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


LOGO Ar-Ge Yatırımları ile Büyüyor

Turkishtime Dergi

Logo rekabet içinde farklılaşmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşteri ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyor. Logo bu çizgide ürün geliştirmek ve sürdürülebilir çözümler sunmak için en önemli kaynağın ise Ar-Ge ve inovasyon gücü olduğuna inanıyor.

Logo, ortak çalışma ve ürün geliştirme kültürünün yaratılması için Grup içindeki farklı şirket ve iş birimlerinden tek işe odaklı kurulan ve “Teknoloji Loncası” olarak isimlendirilen ekipler ile makine öğrenmesi, blok zincir, Dev-Ops gibi alanlarda kurum kültürünü ve inovasyonu destekliyor.

Logo, bulut tabanlı ERP uygulaması için yazılım ekosistemi platformu geliştirilmesine olanak sağlayan Logo PaaS geliştirilmeye devam ederken bu platform üzerinde SaaS ERP uygulamasını hizmete sundu. Sürecin devamı olarak Logo Ekosistemi’nin bulut dönüşümünü desteklemek ve hızlandırmak için ERP Low Code platformunu geliştirmeye devam ediyor. Ayrıca, gündemde yer alan blok zincir, makine öğrenmesi, büyük veri, yapay zekâ konularında Ar-Ge yatırımları da sürüyor ve bu teknolojilerin içselleştirilmesi ile hizmet kalitesinin daha ileriye taşınması amaçlanıyor. 

Sürdürülebilir başarıyı fırsat eşitliği ilkesi ile yakaladı

Logo Yazılım, Turkishtime Ar-Ge 250 Araştırması’na başvuran teknoloji şirketleri arasında yüzde 43,2’lik Ar-Ge’de kadın istihdam oranı ile lider oldu. Ayrıca”Ar-Ge harcamalarına göre en büyük 250 şirket- 2020” listesinde, 14’üncü sırada yer aldı. Logo, değişen, dönüşen ve rekabete sahne olan bilişim sektöründe sürdürülebilir başarıya fırsat eşitliği ilkesiyle ulaşıyor. Çeşitlilik ve dahiliyet odaklı çalışmalara verdiği önem ile “Klavye sesinin cinsiyeti yoktur” yaklaşımını benimsiyor ve kurum kültürünün ayrılmaz parçası olarak görüyor. 

İsmail Duran
Logo Grup Teknoloji Başkanı