AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Sürdürülebilir Bir Marka Olmak Yolunu Ar-Ge'den Geçiren SIRENA MARINE!

Turkishtime Dergi

İnovatif tasarımın yanı sıra farklı müşteri taleplerinin ve beklentilerinin karşılanması için müşteri deneyimi odaklı araştırma ve geliştirmeye büyük bir önem veren Sirena Marine, bu özelliğiyle sürdürülebilir bir küresel marka olarak uluslararası rekabette fark yaratmakta.

Türkiye’nin ilk seri yelkenli ve motor yat üreten şirketi Sirena Marine, 2006 yılından bu yana faaliyettedir. Kendi yarattığı Azuree, Euphoria ve Sirena Yachts olmak üzere üç marka için üretim yapan Türkiye’nin küresel tekne üreticisi Sirena Marine, faaliyetlerini Orhangazi ve Tuzla lokasyonlarında toplam 150 dönümlük bir alanda, 1.000’e yakın çalışanıyla yürütmektedir. 

Sirena Marine, yüzde 80’ini ihraç ettiği tekneleri dünyanın dört bir yanına göndermektedir. Montaj ve kompozit üretimlerinin dışında fabrika çatısı altında “Mobilya”, “Tik”, “Döşeme”, “Paslanmaz” , “Elektrik” atölyelerini de barındırmakta. Tekne üretiminden elde ettiği bilgi ve tecrübeleri, Türk donanması için kompozit parça üretimlerinin yanında, tren ve otobüs endüstrisinin önde gelen üreticilerine de parça tedariği sağlamakta kullanmaktadır.              

Ar-Ge bünyesindeki çalışan sayısını, farklı alanlarda eğitim almış kişileri ekleyerek, her yıl arttıran Sirena Marine, ülkemizin teknolojik gelişimine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerimiz ile işbirliklerini artırmakta, akademik bilgiyi sektorel dinamiklerle birleştirerek bu sektorün en önemli unsurlarından biri olacak Ar-Ge faaliyetlerinde yer almak isteyen mühendis, mimar, tasarımcı, teknisyen ve birçok gence apayrı bir olanak sağlamaktadır.

Üretiminin tamamını Türk işçiliği ve bugüne kadar çatısı altında edinilen bilgi birikimi ile gerçekleştiren Sirena Marine, inovatif düşünme ve araştırma geliştirme yeteneğini, 2017 yılında Ar-Ge Merkezi ünvanını alan tesisiyle destekleyerek, yenilikçilik kapasitesini artıran bir noktaya gelmiştir. Bünyesinde inovatif tasarımların yanı sıra müşteri deneyimi odaklı araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürerek sektör içindeki rekabette bir adım daha öne çıkmaktadır. Böylelikle hem günümüz hem de gelecek için fark yaratacak trendlerin sadece takipçisi değil, belirleyicisi ve takip edileni olma amacındadır.

İbrahim Sertaç ÖĞDÜM
Ar-Ge Müdürü, SIRENA MARINE