AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Türkiye İlaç Sektörünün En Çok Proje Yapan Firmalarından Türktıpsan!

Turkishtime Dergi

İnovasyonda lider olma tutkumuzla Türkiye’de ilaç sektörünün en çok proje yapan firmalarından biri olduk ve bu tutkumuzun bizi daha da ileriye götüreceğine inanıyoruz.

Türkiye’nin ulusal çıkarları doğrultusunda ilaç sektöründe yerli ve milli ürünleri ile hizmet veren TURKTIPSAN; Türk Silahlı Kuvvetleri yararına faaliyet gösteren beş vakfın (TSK Elele Vakfı, TSK Dayanışma Vakfı, TSK Güçlendirme Vakfı, TSK Mehmetçik Vakfı ve TSK Eğitim Vakfı) ortak yatırım kararı ile yüzde 100 yerli sermayeli bir Anonim Şirketi olarak Ankara’da 2005 yılında kurulmuştur. 

Yedi farklı üretim hattında toplamda beş ayrı formda üretim gerçekleştirmekteyiz. 155 formda 90 çeşit ilaç ruhsatımızla Türk ilaç sektörüne hizmet vermekteyiz. Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı GMP ve yönetmelik standartları ile ISO 13485 kurallarına uygun üretim yapan Türkiye’de ilk Polipropilen (PP) torbada parenteral solüsyon üreticisiyiz. 

2015 yılında tıbbi medikal malzeme alanını oluşturmak için ISO 13485 ve CE sertifikalarını alan TURKTIPSAN 2018 yılında kurduğu ampul üretim hattı ile ürün çeşidini ve sektördeki etkinliğini artırırken tamamı yurt dışında ithal edilen Total Parenteral Beslenme Çözeltisi (TPN) yerli ve milli üretimini gerçekleştiren ilk firma olmanın gururunu yaşamaktayız. Aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak ilan edilmiş bulunmaktayız.

Hastane serum ürünleri başta olmak üzere bütün tedavi alanlarını kapsayan geniş bir ürün portföyüne sahibiz.

Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yaygın olarak yer almak için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu çerçevede birçok yakın ülkede ürünlerimizi ruhsatlandırmaya başladık. TURKTIPSAN Avrupa’da geçerliliği olan Euro GMP sertifikasını elde etmek için çalışmalara başlamış olup, dünyada da hızlı ve istikrarlı bir biçimde büyümeye devam etmektedir.

Mustafa Kemal SANER
Genel Müdür, TURKTIPSAN