ARGE 250


Turkuaz Healthcare Gücünü Ar-Ge Ve Teknolojiye Yaptığımız Yatırımlardan Alıyor!

Turkishtime Dergi

22 yıllık tecrübemiz, Ar-Ge hedeflerimiz ve inovatif ürünlerimizle dünyanın dört bir yanında insan sağlığına değer katmak için çalışıyoruz. Medikal kimyasal sektöründe bugün dünyanın en büyük 5 üreticisinden biriyiz.

Turkuaz Healthcare olarak, medikal sektörde dünya devi firmalara karşı yüzde 100 yerli sermaye ile rekabet etme gücümüzü, Türkiye’de sınırlı sayıda firmanın sahip olduğu Ar-Ge Merkezimizde geliştirdiğimiz katma değeri yüksek, ileri teknoloji içeren, yenilikçi ürünlerimizden alıyoruz. Tescilli markalarımız olan Konix, Kly, Konilube, Konicare, Mediseptica, Joy Drops, Gynotal, Gynoseed ve Vitasupp ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarına, talep ettikleri ürünlerin Ar-Ge ve üretim süreçlerini üstlenerek oluşturup sunduğumuz OEM, OBL ve PL ürünleri ile de çözüm ortağı oluyoruz.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezimiz, Türkiye’de medikal sektörünün en kapsamlı tasarım, inovasyon ve ürün geliştirme altyapısına sahip Ar-Ge Merkezi konumundadır. Ar-Ge ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyor, ciromuzun her yıl yüzde 3’ünü bizzat Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. 

Yeni tesis yatırımımızla birlikte, Ar-Ge merkezimizin hacmini dört katına çıkardık ve çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2021 yılının ilk çeyreğinde, 11 yeni ürün patenti ile medikal sektörünün tek temsilcisi olarak ilk 10’da yer almayı başardık ve sektörün patent şampiyonu olduk.

Turkuaz Healthcare Ar-Ge merkezi laboratuvarında, yüksek kimya mühendisleri, kimyagerler, biyomedikal mühendisleri, biyologlar ve eczacılardan oluşan 18 kişilik kalifiye bir ekip çalışıyor. Dünya trendlerini titizlikle inceliyor, HPLC, GC gibi yüksek düzey test ekipmanları ve modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda bilimsel yöntemler ile inovatif ürünler geliştiriyoruz. Medikal sektörde Class III seviyesinde üretim gerçekleştiren sektörünün öncü şirketlerinden biriyiz ve benimsediğimiz uluslararası standartlar ile medikal sektörünü daha ileri taşımaya devam ediyoruz.

Ömer KOÇ
CEO, Turkuaz Healthcare