AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


VitrA’dan Ar-Ge İle Sürdürülebilir, Sağlıklı ve Akıllı Banyolar

Turkishtime Dergi

Kurumsal stratejisinin temeline inovasyonda etkin rol oynamayı ve katma değerli üretime destek olmayı koyan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, VitrA İnovasyon Merkezi ile hayal edilen ürünlerin gerçeğe dönüştürülmesini sağlıyor. 

Gücümüzü bir kültür olarak görüp desteklediğimiz ve üç alana odaklandığımız inovasyondan alıyoruz. Yaptığımız her çalışmanın sürdürülebilir, sağlıklı ve akıllı banyolara hizmet etmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda bağlantılı, temassız, hijyenik ve pratik ürünler geliştiriyoruz. Gerek üretir, tasarlar ve yönetirken, gerekse kullanıcılar tarafından ürünlerimiz kullanılırken de kaynakları koruma sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Mavi gezegenimizin geleceğini koruyarak, kendi faaliyet alanımızda Eczacıbaşı Topluluğu’nun öncülük ettiği çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın inşasına destek oluyoruz.

Rekabette avantajlı olmak ve daha fazla katma değer yaratmak için, her yıl ciromuzun yaklaşık yüzde 2’sini Ar-Ge’ye ayırıyoruz. 2011’de kurduğumuz VitrA İnovasyon Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, kurulduğu günden bugüne sektörünün ya da kategorisinin en iyisi seçiliyor. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri markalarının rekabet gücünü artıracak araştırma ve geliştirme çalışmaları yürüttüğümüz Merkez’de, dünyadaki gelişmeleri ve kurum içi önerileri takip ederek inovatif fikirleri zenginleştiriyoruz.

VitrA İnovasyon Merkezi

VitrA İnovasyon Merkezi, banyo alanında yeni malzeme, süreç ve teknoloji araştıran, tasarlayan, geliştiren ve üreten bir merkezdir. İnovasyon odaklı kurum kültürünün gelişmesine olanak sağlayan bir iklim yaratır. İş birlikleriyle, müşteri ve paydaşlarına yeni ufuklar açılmasına, sektörün rekabet gücünün artırılmasına katkıda bulunur. Açık iletişime ve deneyim paylaşımına olanak tanıyan, yaratıcılığı ve ortak aklı teşvik eden bir eğitim merkezi sunar. Genç yeteneklere inovasyon üretebilecekleri çalışma ortamı sağlar. Akademisyenlere sunduğu altyapıyla, teorik bilgilerin uygulamaya konulması için fırsat verir. 

Boğaç Şimşir
Ar-Ge Direktörü, VitrA