ARGE 250


Yayla Agro Gıda Bitkisel Protein Kaynağı Ürün Projelerine Odaklanıyor!

Turkishtime Dergi

Yıllardır içerisinde bulunduğumuz bakliyat, pirinç, bulgur sektörüne daha inovatif yaklaşımlar ile farklı bir boyut kazandırmak istiyoruz.

Yayla Agro Gıda olarak sektörde 26 yıllık tecrübemiz, genetiğimizde kodlanmış olan yenilikçilik genlerimiz ve 2018 yılında aldığımız Ar-Ge merkezi unvanı ile yolumuza hızla devam ediyoruz. İnsanların değişen istek ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek, sağlık ve güven ön planda olmak koşulu ile onların hayatlarını kolaylaştıracak ve doğru beslenmelerini sağlayacak ulaşılabilir kaynaklar sunmak için gayret gösteriyoruz. TÜBİTAK destekli olarak ticarileştirdiğimiz Yemek Hazır ürün çeşitlerimiz raflarda tüketicilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Ar-Ge Merkezimizde 19’u araştırmacı olmak üzere toplam 25 personel ile araştırma faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Güçlü pilot ekipman ve cihaz yetkinliğine sahibiz. Bu yetkinlikler ile Yemek Hazır ürün portföyümüzü genişletmenin ve yemek konusunda insanlığa daha fazla alternatif sunmanın yanında, bitkisel protein bazlı hammaddeleri ön planda tutarak katma değeri yüksek sağlıklı atıştırmalıklar konusunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız ile yakın bir gelecekte Niğde’de kurulacak üçüncü üretim fabrikamızda üretime şimdiden hazırız. Ar-Ge Merkezi olarak çığır açacak farklı projelerin peşinde koşturmaya devam etmek istiyoruz.   

Merkezimizde yalnız iç pazar için ürünler geliştirmiyoruz. Dünya mutfaklarından da tarifleri mutfağımızda yaparak dünyanın farklı bölgelerinde farklı damak tadına sahip tüketiciler için de çalışmalar yapıyoruz. 

Yeni ürün çalışmalarımızda sıfır atık prensibini elinin altında bulunduran bir Ar-Ge anlayışımız bulunuyor. Sadece görsel ve fiziksel özelliğinden dolayı ayrılmış ve mali değeri düşmüş ancak besin değeri açısından kaynağı ile aynı olan yan ürünleri değerlendirmek ve bunları kullanarak katma değerli ürünler ortaya çıkarmak Ar-Ge stratejilerimizden en önemlisini oluşturuyor. 

Ramazan Tuncay 
Ar-Ge Müdürü, Yayla Agro Gıda