Turkishtime AR-GE 250


Pandemi Sürecinde KOBİ’lerin Nakit İhtiyacına Şekerbank'tan Tam Destek

turkishtime

KOBİ’ler koronavirüsün etkilerini hissederken, Şekerbank KOBİ’lere özel hazırladığı destek paketi ile şu zorlu süreçte işletmelerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.  “KOBİ Destek Paketi” ile KOBİ’lerin nakit ihtiyacını yüzde 0,79’dan başlayan faiz oranları ile karşılayan Şekerbank, ticari kredi kartını da bir yıl boyunca KOBİ’lere ücretsiz sunuyor olacak.

Türkiye’deki tüm işletmelerin yüzde 99.8’ini, toplam istihdamın ise yüzde 77’sini oluşturarak ekonominin bel kemiği olan KOBİ’ler, pandemi ile başlayan süreçten en hafif yarayla çıkabilmek için arayışlarını sürdürüyor. Her dönem olduğu gibi bu süreçte de KOBİ’lerin yanında olan Şekerbank, koronavirüs salgınının ekonomik etkisinin en aza indirilmesi için KOBİ’ler için hizmet paketlerini devreye almaya devam ediyor. Bu anlamda KOBİ’lere özel destek paketi geliştiren Banka, üç ay ödemesiz dönemin yer aldığı “KOBİ Destek Paketi” kapsamında, KOBİ’lerin nakit ihtiyaçları için yüzde 0,79’dan başlayan faiz oranları sunarken, ticari kredi kartını da bir yıl boyunca bu firmalara ücretsiz olarak sunuyor.

“KOBİ’lerimizin yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz”

Şekerbank Kurumsal, Ticari ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Umut Ülbegi konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile yavaşlayan ekonomik aktivite nedeniyle nakit ihtiyacı artan KOBİ’lerimizin yanında olabilmek adına ‘KOBİ Destek Paketi’mizi devreye soktuk. Paket ile KOBİ’lerimize üç aylık geri ödemesiz dönem sunarak önemli bir avantaj sağlamaya çalıştık. ‘Anadolu Bankacılığı’ misyonumuzla, 67 yıldır olduğu gibi, bu olağan dışı günlerde de Türkiye’nin dört bir yanında yer alan ihtiyaç sahibi KOBİ’lerimizin yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz.”