OSB Yıldızları Araştırmması


Facebook'un Apple Watch app'i ortalıkta yok

Dünyanın en büyük sosyal ağları arasındaki Facebook, geçen ay Apple'ın akıllı saat ürünü Apple Watch için bir aplikasyon söz vermişti.

Mashable'ın haberine göre, Mart ayında Apple ilk giyilebilir ürünü raflarda yerini almadan haftalar önce tanıtmıştı.

Geliştiriciler Apple Watch'u resmi Twitter app'inden e-Bay app'ine hatta Chipotle app'ine varana dek her şeyle donatmak için çalıştı ancak Facebook'un Apple Watch için sözünü verdiği app görünürde yok. Oysa Apple, yeni ürününün tanıtımını yaptığı gün sosyal ağların cihaz üzerinde çalıştığının altını çizmişti.

Tim Cook "Sosyal medyaya bağlanabilirsiniz" derken arkasındaki ekranda Facebook'un bildirim logolarıyla süslenmiş bir ekran görüntüsü belirmişti. Apple Watch Facebook bildiriminin ekran görüntüsü, bir fotoğraf tag'i haberi veriyor ve onu yok sayma opsiyonu sunuyordu. Bu ekran görüntüsü bir app gibi görünüyordu ama öyle olmadığı ve sadece iPhone'un varolan Facebook app'inden bir bildirim ekranı olduğu ortaya çıktı. Bu arada bazı medya kuruluşları da haberi Apple Watch'ta Facebook app'i varmışçasına vermişlerdi ancak bir aydan fazla bir zaman  sonra anlaşıldı ki cihazda Facebook app'i yer almıyor.

Şimdilerde Apple Watch kullanıcıları Apple Watch Facebook app'inin cihazlarda olmamasına ilişkin tweet'ler gönderiyor.

Facebook'un Mashable'a konuşan yetkilisi ise Apple Watch'un satışları konusunda heyecanlı olduklarını, bugün medyayla bu konuya ilişkin paylaşabilecekleri bir bilgi olmadığını ifade ederken Facebook olarak her zaman yeni platformları, insanların en iyi Facebook deneyimlerini inşa etmek için değerlendirdiklerini kaydetti.