AR-GE 250 DIGIT 250 EN-VERIM 100


Şirketlerin yüzde 64'ü dijital ajandasını hazırladı

Müşterilerine dijital dönüşüm süreçlerinde rehberlik yapmayı hedefleyen CSC, Türkiye'deki ilk senesi onurunu bir basın toplantısı düzenledi. Gelecek nesil inovatif teknoloji hizmetleri ve çözümleri sunan şirket, toplantıda Türkiye’de gerçekleştirdiği dijital ajanda araştırmasının sonuçlarını da paylaştı. Araştırmaya göre Türkiye'deki firmaların yüzde 64'ünün dijital ajandaları hazır durumda. 

CSC, şirketlere yeni nesil Bilişim Teknolojilerinde servis ve çözüm önerileri veren lider firmalar arasında yer alıyor. Şirketin Türkiye ofisi 2014 yılının ikinci yarısında faaliyete geçti. Özellikle sigorta şirketleriyle çalışan CSC, sektörün küresel şirketlerinden Milli Reasürans için yeni reasürans sistemine yönelik bir dönüşüm projesi yürütmeye de başladı.

CSC, Türkiye'deki şirketlerin dijital ajandalarında geldikleri mevcut durum ve dijitalleşmenin rekabet dünyasına etkileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek adına bir araştırma yaptı. Araştırmaya ağırlıklı olarak finans, sigorta, perakende, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinden yaklaşık 100 adet yönetici katıldı. Toplanan değerledirmeler sonucunda kurumların yüzde 64’ünün dijital ajandasının hazır durumda olduğu ortaya çıktı. CSC Türkiye Genel Müdürü Alev Alp Esen, “Araştırma sayesinde Türkiye’deki kurumların dijitalleşmeye bakışlarına ilişkin dikkat çekici sonuçlar elde edildi. Katılımcıların yüzde 65’i dijitalleşmenin rekabeti değiştirdiği, yüzde 25’i ise 1-2 yıl içinde değiştireceği yönünde görüş belirttiler” dedi. Bu sonuçların iş dünyasında dijitalleşmeye olan inancın kuvvetli olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen Esen, “Almanca konuşan ülkelerde gerçekleşen benzer bir CSC araştırmasında, dijital ajandasının tamamlandığını belirtenlerin oranı yüzde 39'da kaldı. Bu da Türkiye’nin dijitalleşme yolunda sağlam adımlarla ilerlediğinin net bir göstergesidir” şeklinde konuştu.